سازمان غذا و دارو اعلام کرد: اسامی‌داروهای لاغری غیرمجاز

اخبار سلامت پایگاه خبری صدای معتمد -روابط عمومی‌سازمان غذا و دارو طی اطلاعیه ای اعلام کرد تعدادی دارو و مکمل‌‌‌های لاغری غیر مجاز در تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی را شناسایی کرده و برای پیشگیری از بروز مشکلات بعدی آنها را معرفی می‌کند.

به گزارش صدای معتمد،روابط عمومی‌سازمان غذا و دارو طی اطلاعیه ای اعلام کرد داروهای فوق غیر مجاز بوده و حاوی آمفتامین،سیبوترامین و افردین می‌باشند که عوارض جبران ناپذیری برای مصرف کنندگان ایجاد می‌کنند.

این اطلاعیه نام‌‌‌های تجاری متالولایف، ترمالین، زیماکس، پاتینت لاین، آلترا لیپولاین، اکس انادراین و مجیک اسلیم را از داروهای غیرمجاز لاغری برشمرده است.

طبق اعلام روابط عمومی‌سازمان غذا و دارو، متریم،ریکلاکر،لیپولاین،اکس انادراین،متریم،مجیک اسلیم،جنی سیل،لیپودراین،تایم لایف هربالای آدی فین،ترمواسلیم و بوتانیکال اسلیمینگ از داروهای لاغری ماهواره می‌باشند که در برخی از قرص‌‌‌های روان گردان استفاده شده و موجبات اختلال روانی در مصرف کنندگان را موجب می‌شود.

روابط عمومی‌سازمان غذا و دارو تاکید کرده است: فروشندگان دارو و مکمل‌‌‌های مورد اشاره با تبلیغات زیاد تلاش دارند گیاهی بودن یک فرآورده را مترادف با عدم وجود عوارض قراردهند و باعث فریب اذهان خریداران شوند.

در بخشی از این اطلاعیه با اشاره به رشد قارچ گونه و تبلیغات فزاینده این داروها و مکمل‌‌‌های به اصطلاح لاغری ذکر شده است: اکثر این داروها و مکمل‌ها مانع اشتهای افراد می‌شوند و عموما ترکیباتی که در این داروها وجود دارد شامل مواردی است که باعث بروز مشکلات روانی در افراد می‌شود و برخی از افزاد نیز مشکلات گوارشی گزارش شده است.

روابط عمومی‌سازمان غذا و دارو از مردم خواسته است جهت بدست آوردن وزن مناسب در کمترین زمان به سمت چنین محصولاتی نروند زیرا قطعا پس از مواجهه با در بسته تبلیغ کنندگان این محصولات،متوجه ناآگاهی و ساده اندیشی خود درباره محصولات این چنینی شبکه‌‌‌های ماهواره ای خواهند شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید