زارع : اغلب باشگاه‌هایی که بازیکنان خارجی آوردند، بدهکار شدند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- رحیم زارع رئیس کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی گفت: مدیرانی به فوتبال آمدند که الفبای ورزش را نمی‌دانستند و کسانی که برای این افراد حکمی صادر کردند، این کار را بر اساس رفاقت، دخالت یا پیگیری افراد سیاسی کردند.

رحیم زارع اظهارکرد: استقلال و پرسپولیس برای مردم قابل احترام هستند و نمایندگان، نشستی درخصوص وضعیت استقلال دارند. درباره جرایم مالیاتی با رئیس سازمان مالیاتی و مدیر کل مالیاتی استان تهران صحبت کردم.

وی با بیان اینکه استقلال هم حال خوبی ندارد، خاطرنشان کرد: هر دو باشگاه بدهی بالایی داشتند و ما در بدهی مالیاتی، به استقلال بیشتر کمک کردیم.

زارع درخصوص مشکل در نظام باشگاهداری گفت: نظام باشگاهداری هم در اساسنامه باید بررسی شود. تیم‌های خصوصی با تیم‌های دولتی که از کمک‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند، رقابت نابرابری دارند.

رئیس کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فیفا دوست دارد وضعیت مالکیت باشگاه‌ها را مشخص کنیم و جایگاه مالکان، کادر فنی و بازیکنان معلوم باشد. ما نظارت بر این موضوع را به دولت محول کردیم.

زارع درباره وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و وزارت ورزش را در این موضوع مکلف کردیم که اعلام کردند این مسئله در دو تا سه هفته آینده انجام می‌شود.

رئیس کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: اساسنامه باید طبق ضوابط فیفا که همه از آن تبعیت می‌کنند، نوشته شود و فیفا رأی وزارت ورزش را در اساسنامه قبول ندارد.

زارع درباره بدهی‌های باشگاه‌ها تصریح کرد: اغلب باشگاه‌ها بازیکنان خارجی آوردند، بدهکار شدند و جریمه‌ای را هم باید پرداخت کنند. فدراسیون فوتبال نیز چنین شرایطی دارد و ویلموتس نمونه آن است. اکثر این بازیکنان مانند اوساگونا که پنالتی پرسپولیس مقابل استقلال را از دست داد، بی‌کیفیت بودند. اکثر انتخاب مدیرانی بر اساس انتخاب‌های سیاسی بوده و این هدف را داشتند که معروف شوند. برخی از آنها به زندان رفتند و برخی هم باشگاه‌ها را زمین زدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید