زائران غیرمجاز به عراق مجازات می‌شوند

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: زائرانی که قصد سفر به عتبات عالیات دارند، از اکنون به فکر تهیه گذرنامه و ویزا باشند، زیرا دولت عراق برای زائرانی که بدون داشتن مدارک لازم و از طریق غیرمجاز به این کشور سفر کنند، مجازات های شدیدی اعمال می‌کند.

به گزارش سرویس اجتماعی صدای معتمد، سردار «منوچهر امان اللهی» در حاشیه بازدید از مرزهای رسمی‌خسروی و منذریه عراق در جمع خبرنگاران گفت: تردد زائران اربعین از مرز رسمی‌خسروی توفیقی بزرگ برای همه ما و مسئولان استان کرمانشاه است تا خدمت لازم را به این مشتاقان اباعبدالله الحسین (ع) داشته باشیم.

فرمانده انتظامی‌استان کرمانشاه گفت: تمام تمهیدات لازم برای تردد زائران اربعین در مرز رسمی‌خسروی اتخاذ شده و در فرصت باقی مانده، زیرساخت‌‌‌های موجود در این مرز تقویت می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی‌استان ادامه داد: امیدواریم با تلاش ماموران انتظامی‌و هنگ مرزی در هنگام تردد زائران اربعین حسینی از مرز خسروی، شاهد نظم و امنیت در شهرستان قصرشیرین باشیم تا خدمات مطلوبی به زائران ارایه شود.

زائران غیرمجاز به عراق مجازات می‌شوند
زائران غیرمجاز به عراق مجازات می‌شوند

سردار امان اللهی تصریح کرد: زائران اربعین حسینی برابر هماهنگی‌‌‌های لازم، حتما از استان هایی که تعیین شده برای سفر به عتبات عالیات تردد کنند، همچنین داشتن ویزا الزامی‌است و از تردد زائرانی که ویزا و گذرنامه ندارند، جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: زائرانی که قصد سفر به عتبات عالیات دارند، از هم اکنون به فکر تهیه گذرنامه و ویزا باشند، زیرا دولت عراق برای زائرانی که بدون داشتن مدارک لازم و از طریق غیرمجاز به این کشور سفر کنند، طبق تجربه سال‌‌‌های گذشته مجازات‌‌‌های شدیدی اعمال می‌کند.

فرمانده انتظامی‌استان همچنین از انجام تدابیر لازم برای تردد زائران خارجی که از مرز خسروی عازم کربلای معلا می‌شوند خبر داد و گفت: در رابطه با حضور و تردد این زائران مشکلی نداریم.

سردار امان اللهی در ادامه با اشاره به لزوم راه اندازی گیت‌‌‌های گذرنامه در مرز خسروی، بر پیگیری این موضوع و تسریع در راه اندازی آنها تاکید کرد و گفت: باید این کار سرعت گیرد، چرا که ممکن است از هفته آینده تردد زوار آغاز شود

این مقام ارشد انتظامی‌استان در خصوص بحث پارکینگ‌ها نیز بر نظارت و رسیدگی نیروهای انتظامی‌بر آنها تاکید کرد و گفت: از اکنون باید برای این پارکینگ‌ها مسئولانی تعیین شود و نظارت جدی بر آنها صورت گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید