رییس کمیته نقل و انتقالات شرایط حضور خارجی‌ها را اعلام کرد

فریبرز محمود زاده – رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ این خبر را تایید کرد و البته اشاره داشت که شیوه جذب خارجی‌ها در فصل جدید به صورت گذشته نخواهد بود. او در گفتگو با خبرنگار ما به جزییات شیوه جدید حضور خارجی‌ها در لیگ برتر پرداخت.

پرونده جدیدی نباید طرح شود 

در جلسه‌‌‌های متعددی که با حضور رییس فدراسیون فوتبال و هم چنین رییس سازمان لیگ برتر برگزار شد در خصوص نظرات مطرح شده بحث شد و در نهایت تصمیم گرفته شد در فصل جدید تیم‌ها قادر به بهره گیری از امتیاز استفاده از مربی و بازیکن خارجی باشند. البته به خاطر مشکلاتی که در گذشته به وجود آمد دستور العمل جدید تفاوت‌‌‌های زیادی با قوانین گذشته خواهد داشت و همه تلاش‌ها بر این است که جذب بازیکن و مربی خارجی جدید موجب طرح پرونده جدید علیه باشگاه‌ها ایرانی در محاکم ورزشی بین المللی نشود. به همین خاطر دو شرط مهم در جذب بازیکن و مربی خارجی جدید نهادینه شده است.

اول نداشتن پرونده در فیفا و دوم تضمین بانکی 

شرط اول اینکه تیم هایی می‌توانند مربی و بازیکن خارجی جدید جذب کنند که هیچ پرونده ای که منجر به صدور رای شده باشد در محاکم ورزشی بین المللی نداشته باشند. این می‌تواند پرونده در شورای حل اختلاف فیفا باشد یا دادگاه بین المللی ورزشی. اگر پرونده ای هم وجود داشته باشد باید حل و فصل شود تا تیم مورد نظر بتواند از امتیاز ایجاد شده بهره ببرد. به واقع تا زمانی که علیه یک تیم پرونده ای که منجر به صدور رای شده باشد وجود داشته باشد آن تیم قادر به استفاده از بازیکن و مربی خارجی جدید نخواهد بود. شرط دوم این است که باشگاهی که می‌خواهد بازیکن یا مربی خارجی به خدمت بگیرد به اندازه دستمزد یا به عبارت ساده تر مبلغ قرارداد باید به سازمان لیگ تضمین مالی معتبر یا همان تضمین بانکی ارایه دهد تا سازمان لیگ مطمئن شود باشگاه مربوطه قادر به پرداخت دستمزد بازیکن و مربی خارجی است و پرونده جدیدی علیه تیم‌‌‌های ایرانی در فیفا یا دیگر محاکم ورزشی شکل نخواهد گرفت. البته یک سری جزییات دیگری هم این دستور العمل دارد؛ مثلا بازیکنی که از قاره‌ها انتخاب می‌شوند باید دارای چه شرایطی برای حضور در تیم‌‌‌های لیگ برتری باشند که این شرایط زیاد و در روزهای آینده اعلام رسمی‌می‌شود. این آزاد سازی بدین معنی نیست که باشگاه‌ها می‌توانند همانند گذشته دست به جذب بازیکن و مربی خارجی بزنند و هر رفتاری که دوست دارد داشته باشند. به واقع قوانین به گونه ای تدوین شده که هم فوتبال باشگاهی از سطح کیفی بازیکن خارجی بهره ببرد و هم به اعتبار و آبروی فوتبال ایران در محاکم ورزشی خارجی لطمه ای وارد نشود. دو شرطی که عنوان شده شرط‌‌‌های اصلی احراز جذب بازیکن و مربی خارجی جدید است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید