رویترز خبر داد: خرید ۷ فروند کشتی جنگی توسط قطر

اخبار بین الملل پایگاه خبری صدای معتمد -خبرگزاری رویترز خبر از عقد قرارداد پنج میلیون یورویی بین قطر و ایتالیا جهت خرید هفت فروند کشتی جنگی داد.

به گزارش صدای معتمد به نقل از خبرگزاری رویترز وزیر خارجه قطر ضمن اعلام این خبر گفت: در پی توافق‌‌‌های نظامی‌با ایتالیا قراردادی پنج میلیون یورویی جهت خرید هفت فروند کشتی جنگی با این کشور امضا کردیم.

شیخ محمدبن عبدالرحمن آل ثانی گفت: با کمال مسرت اعلام می‌کنم قرارداد خرید هفت فروند کشتی بین ما و ایتالیا در راستای گسترش همکاری‌های نظامی‌بیشتر دو کشور به امضا رسید.

شیخ محمد که با همتای ایتالیایی خود در نشست خبری سخن میگفت به ذکر تعداد کشتی‌ها و مبلغ قرارداد اکتفا کرد و جزییات بیشتری از این توافق را مطرح نکرد.

در حال حاضر قطر با عربستان، مصر، امارات و بحرین مناقشات بسیاری دارد و این کشورها قطر را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند این در حالیست که دوحه این اتهامات را رد می‌کند.

رویترز خبر داد:  خرید ۷ فروند کشتی جنگی توسط قطر
رویترز خبر داد: خرید ۷ فروند کشتی جنگی توسط قطر

همزمان با انتشار این خبر منابع آگاه مدعی شده اند مجموعه شرکت‌‌‌های دفاعی ایتالیا (( لئوناردو )) سیستم‌‌‌های جنگ افزاری و الکترونیک این کشتی‌ها رو خواهند ساخت اما این خبر توسط هیچ کدام از طرفین قرارداد مورد تایید یا تکذیب قرار نگرفته است.

کشورهای مورد مناقشه با قطر هنوز به انتشار این خبر  واکنش نشان نداده اند اما کارشناسان سیاسی اعتقاد دارند این کشورها به زودی حملات رسانه ای خود علیه این کشور را به سرکردگی عربستان آغاز کنند.

قطر چند ماه پیش نیز قراردادی به ارزش دوازده میلیارد دلار جهت خرید سی و شش فروند جنگنده اف پانزده با آمریکا امضا کرده بود.روابط دوحه با چند کشور عربی از خرداد امسال رو به سردی و بحران رفته است و این شرایط همچنان ادامه دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید