رونالدو و مسی، این بار در رقابت فروش پیراهن

در چند ماه اخیر اتفاقات ویژه ای در دنیای فوتبال افتاد. پس از مدت‌ها کشمکش از باشگاه بارسلونا جدا شده و به عنوان بازیکن آزاد به پاری سن ژرمن پیوست و از طرف دیگر، کریستیانو رونالدو نیز پس از سه سال حضور در تورین از باشگاه یوونتوس جدا شد تا پس از 12 سال دوری بار دیگر پیراهن منچستریونایتد را بر تن کند.

پس از آن  پیش بینی می‌شد که هواداران بسیاری برای خرید پیراهن‌های جدید مسی و رونالدو اقدام کرده و رقابتی دیگر میان آن دو در این زمینه بوجود آید. در این میان این رونالدو بود که موفق شد گوی سبقت را از رقیب دیرینه خود برباید.

سود 7.3 میلیون پوندی پاری سن ژرمن از فروش پیراهن مسی  پاری سن ژرمن 25 میلیون پوند برای جذب لیونل مسی به این بازیکن پرداخت کرد. فروش پیراهن او از زمان حضور در این باشگاه فرانسوی 103 میلیون و هشتصدهزار پوند بوده که متعلق به شرکت جوردن، حامی مالی تهیه لباس این باشگاه، است و حدود هفت درصد این مبلغ یعنی چیزی حدود 7.3 میلیون پوند به پی اس جی می‌رسد.

01642454

منچستریونایتد نیز برای خرید رونالدو مبلغ 12.9 میلیون پوند به باشگاه یوونتوس پرداخت کرد. پیراهن این بازیکن پس از بازگشت به اولدترافورد و در اختیار گرفتن دوباره شماره 7 تا به حال 187 میلیون و صدهزار پوند به فروش رسیده که این مبلغ هم متعلق به شرکت آدیداس، حامی مالی تهیه لباس یونایتد، است و هفت درصد از این مبلغ هم که 13.1 میلیون پوند است سهم شیاطین سرخ شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که پیراهن رونالدو سریع‌ترین فروش پیراهن در تاریخ لیگ برتر را به خود اختصاص داده و جستجوی عبارت «پیراهن شماره 7 رونالدو» نسبت به تابستان گذشته 600 درصد افزایش داشته است.

01642455

مجموع فروش پیراهن رونالدو 187.1 میلیون پوند بوده است

با توجه به این که پیراهن ستاره پرتغالی به شکل قابل توجهی بیشتر از لیونل مسی به فروش رفته، می‌توان گفت که یونایتد هزینه پرداختی برای امضای قرارداد با این بازیکن را به طور کامل جبران کرده است. اما پاری سن ژرمن هنوز راه زیادی برای تامین هزینه‌های لیونل مسی در پیش دارد.

پس از رونالدو این جک گریلیش، بازیکن جدید منچسترسیتی، است که رده دوم بیشترین فروش پیراهن را در بین باشگاه‌های انگلیسی به خود اختصاص داده است. برونو فرناندز، هم تیمی پرتغالی جدید رونالدو، در رده سوم قرار دارد و روملو لوکاکو، بازیکن جدید چلسی، در رتبه چهارم ایستاده است.

01642458

گریلیش پس از رونالدو، بیشترین فروش پیراهن در لیگ برتر را به خود اختصاص داد

01642459

لوکاکو در رده چهارم بیشترین فروش پیراهن در لیگ برتر قرار دارد

پل پوگبا پنجم، محمد صلاح و ویرژیل فن دایک ششم و هفتم، هری کین هشتم، کوین دی بروین نهم و جیدون سانچو نیز در این جدول دهم هستند. آرسنال در فصل گذشته بیشترین فروش پیراهن را به خود اختصاص داده بود اما یونایتد که در فصل 21 – 2020 در رده چهارم قرار داشت، حالا در صدر ایستاده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید