روایت نکونام از مساوی فولاد خوزستان مقابل صنعت نفت

بعد از بازی فولاد خوزستان مقابل نفت آبادان، نکونام سرمربی فولاد خوزستان در نشست خبری، اظهار داشت: دربی حساسیت خاص خود را در هر استان دارد. بازی محکم، تاکتیکی و جانداری بود. هیچ کدام دوست نداشتند بازی را ببازند و هر دو تیم بازی فیزیکی را ارائه کردند. ما سعی کردیم فوتبال بازی کنیم و فوتبالی باب میل ارائه دهیم. سعی کردیم بازی را آرام کنیم اما زمین ما شرایط بدی دارد. به باشگاه هم گفتم و در نیمه اول باید توپ را وارد دروازه می‌کردیم اما به خاطر زمین این اتفاق رخ نداد. از باشگاه خواستم رسیدگی کنند و آقای گرشاسبی پیگیر است.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان افزود: کیفیت زمین روی بازی ما تاثیر گذاشت. شرایط استادیوم بدتر شده است و من از باشگاه خواستم رسیدگی کنند. باید شرایط زمین را خوب کنیم چون این موضوع به ما ضربه می‌زند. هفته گذشته من دو بار این مسئله را عنوان کردم، کمی‌روی نگهداری زمین کوتاهی صورت گرفته است. این استادیوم با این همه زیبایی باید زمینی صاف و هموار داشته باشد تا تیم‌ها بتوانند خوب بازی کنند و همه لذت ببرند.

وی ادامه داد: باز هم در این شرایط همه می‌بینند تیم‌ها اینجا بسته و فشرده بازی می‌کنند. طوری بازی می‌کنند تا حداقل امتیاز را بگیرند و امروز هم دیدید نفت‌آبادان بازی فشرده، بسته و سنگینی را ارائه داد. به نظرم نفت اگر همین گونه بازی کند جایش بالای جدول است. آنها امروز خیلی منسجم بازی کردند، فیزیکی و درگیرانه مقابل ما بازی داشتند که به علی منصوریان به خاطر چنین تیمی‌تبریک می‌گویم. تیم‌شان خوب بازی کرد به خاطر اینکه از اینجا یک امتیاز گرفتند قطعا خوشحال هستند.

سرمربی فولاد خوزستان همچنین با اشاره به اینکه نباید اجازه دهند امتیازات خانگی از دست برود، تصریح کرد: ما باید کمی‌این شرایط را بیشتر تمرین کنیم چون تیم‌ها اینجا بسته بازی می‌کنند، باید گل بزنیم و نباید اجازه دهیم امتیازات راحت از زمین ما خارج شود. تیم‌ها بیرون از خانه باز بازی می‌کنند و در زمین خود ما را تحت فشار می‌گذارند، باید راحت ببریم. باید بیشتر تمرین کنیم تا به گل برسیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که در لیگ وجود دارد، خاطرنشان کرد: مشکلاتی داریم اینکه فاصله بازی‌ها کم است، این موضوع برای همه تیم‌ها سخت است. من از اول فصل نبودم و این مشکلی است که تیم ما دارد. از تیم‌هایی که بازی بسته دارند سخت می‌گذریم و قتی می‌گذریم در ضربات آخر کم دقت هستیم تا گل بزنیم. به تیم تبریک می‌گویم، خوب بازی کرد، خوب دوید، خوب مبارزه کرد و آن فوتبالی که می‌خواستیم ارائه کرد. امیدوارم ادامه راه شرایط را بهتر کنیم.

سرمربی فولاد در پاسخ به این سوال که نفت بسته بازی کرد و چند بار هافبک‌های شما پاس‌های خوبی دادند اما بازیکنی نبود تا استفاده کند، عنوان کرد: باید اول از دفاع فشرده رد شویم، وقتی رد شدیم در ضربات آخر خوب دفاع نکردیم. این شرایط هست و باید در زدن ضربات آخر بیشتر تمرین کنیم و قطعا این مشکل را در آینده نزدیک حل خواهیم کرد.

نکونام درباره اینکه گل زدن در لیگ ایران کم شده، گفت: خلاقیت در فوتبال ما کم شده و شاید به اندازه انگشتان یک دست باشند که بتوانند در لحظه نتیجه را تغییر دهند. قبلا اینطور نبود، بازیکنی داشتیم که خلاق بودند، گلزن بودند و اینکه بازیکن را تک به تک برداریم هنر است. گرانترین بازیکنان دنیا مهاجمان هستند و همه دنبال مهاجم هستند. ما خلاقیت کم داریم و دفاع کردن راحت است. روی ضربات ایستگاهی ممکن است موقعیت باشد اما در جریان بازی، مسابقه را بردن شاید کمی‌سخت باشد. در فوتبال ایران دفاع کردن را انجام می‌دهند همین باعث شده خلاقیت از فوتبال ما برود. استعدادها کم هستند و آنهایی هم که هستند از ایران رفته‌اند. آقای گل‌ها را ببینید، آنهایی که گل زدند بیشتر از روی ضربه پنالتی بوده است. امیدوارم بتوانیم شاهد رشد کیفی و گل‌های بیشتر در لیگ باشیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید