روایت مصطفوی از مسال مطرح شده در جلسه عمومی‌امروز فدراسیون فوتبال

پس از جلسه امروز(چهارشنبه) مدیران باشگاه‌ها با مدیران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال داریوش مصطفوی، رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال  اظهار کرد: جلسه ابعاد مختلفی داشت. هدف جلسه روی تبلیغات محیطی و صدا و سیما بود که عایدی برای فدراسیون فوتبال دارد. ما هم درباره کمیته‌های بدوی و استیناف برای باشگاه‌ها صحبت کردیم و از جدیت کارمان گفتیم. به آن‌ها گفتیم که این موضوع را شوخی نگیرند و به آن‌ها گفتیم حتی برای کسی که در فدراسیون کار خدماتی انجام می‌دهد در آیین‌نامه تنبیهاتی در نظر گرفته شده است. در صورتی که مطابق آیین‌نامه عمل نکنند جریمه خواهند شد. آقای عزیزی خادم هم اعلام کرد که فدراسیون مخالفتی با درآمد بیش‌تر باشگاه‌ها ندارد.

مصطفوی افزود: پس از آن هم آقای آجورلو صحبت کردند. آقای صدری هم صحبت کردند و از ارکان فدراسیون تشکر کردند. باقی باشگاه‌ها هم صحبت کردند و نگرانی‌شان مسائل مالی است. اساس و اصول فوتبال رو تبلیغات رادیو و تلویزیون است که باشگاه‌ها نگران این موضوع بودند. قرار شد این گروه جلساتی با رییس فدراسیون داشته باشند تا این مشکل حل شود. با درآمدهای فعلی فوتبال حرفه‌ای جلو نمی‌رود. ما قوانین حرفه‌ای را به آن‌ها تعلیم می‌دهیم ولی نمی‌توانیم درآمد حرفه‌ای را برای باشگاه‌ها تامین کنیم. ما اگر هنرمان زیاد باشد باید تبلیغات رادیو و تلویزیون را بگیریم و باشگاه‌ها دیگر نیازی ندارند.

رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای، مصطفوی ادامه داد: درباره کمیته صدور مجوز حرفه‌ای دو کمیته از سوی AFC تعیین شده است. آن‌ها افرادی را گلچین کردند. باشگاه سپاهان، فولاد و به خصوص گل‌گهر مجوز حرفه‌ای را گرفتند اما باشگاه‌های حرفه‌ای ما مرتب مدیرعامل عوض می‌کنند. من امیدوارم یک مدیرعامل در این دو باشگاه بتواند ۱۰ سال کار کند. زمان فتح‌الله زاده و اولیایی خوب کار می‌شد اما الان هرروز یک مدیرعامل غیر مرتبط انتخاب می‌شود. برنامه باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به کمیته استیناف آمد و اگر ما رای کمیته بدوی را تایید می‌کردیم شک نکنید این‌ها محروم می‌شدند و جرایم سنگینی شامل‌شان می‌شد.

رییس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای با بیان این‌که اگر رای کمیته بدوی را تایید می‌کردیم این دو تیم محروم می‌شدند، گفت: جریمه سنگینی هم به آن‌ها نیز تعلق می‌گرفت. در این آیین نامه حرفه‌ای صدور مجوز حرفه‌ای، بالغ بر ۱۸۰۰ صفحه از باشگاه‌ها تعهد می‌گیریم و باشگاه‌ها باید این‌ها را بارگذاری کنند. در یک تاریخ مشخص یعنی ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ باید این را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌کردیم اما متاسفانه این دو باشگاه تعلل کردند.

مصطفوی ادامه داد: ما باید به باشگاه‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس، تراکتور، سپاهان و گل گهر با محبت نگاه کنیم. من می‌دانم که باید با این باشگاه‌ها چگونه برخورد کرد. جلسه‌ای برگزار شد و در نهایت باتوجه به آیین نامه حرفه‌ای ای اف سی عمل کردیم. در صفحه ۸ آیین نامه انضباطی آمده است که ۸ نوع تنبیه برای باشگاه‌هایی که مدارک را بارگذاری نکرده‌اند می‌تواند تعلق بگیرد. البته دو باشگاه استقلال و پرسپولیس حسن نیت‌شان را نشان داده‌اند اما چون دو مدیرعامل باشگاه جدیدا آمدند ممکن است همه چیز را ندانند.

مصطفوی اضافه کرد: من یادم است یکی از مسوولان ما به یکی از مسوولان باشگاه پرسپولیس گفته بود که مدارک‌تان کامل نیست و او گفت که ما در ریاض هستیم و وقتی برگردیم مسائل را حل می‌کنیم. این آقا نمی‌دانست باید چه کار کند و بنابراین باید بیش‌تر به آن‌ها توضیح دهیم. این صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه می‌تواند جریمه به همراه داشته باشد یا مدیرعامل و اعضای هیات مدیره را برکنار کند و با همه کسانی که کوتاهی می‌کنند کار دارد. امروز هم قرار شد یک میلیارد جریمه‌شان را بیاورند و تعهدشان را بدهند. مرگ یک دفعه و شیون یک دفعه و بالاخره باید بفهمند دارند چه کاری انجام می‌دهند.

مصطفوی با بیان این‌که اگر ما فشار می‌آوریم که آیین نامه را رعایت کنیم از آن طرف هم باید درآمدهای حق پخش و تبلیغات محیطی را هم به آن‌ها بدهیم، عنوان کرد: در آیین نامه حرفه‌ای مساله بانوان هم مطرح شده و در آینده به آن هم باید بپردازیم. نصف مملکت ما را بانوان تشکیل می‌دهند و نمی‌توانیم به همه خانم‌ها بگوییم به ورزشگاه نیایند. ما دروغ نمی‌توانیم بگوییم و باید نظرمان را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بگوییم. ما کلیات را تعهد دادیم و فیفا هم بسیار برای ورود بانوان مصمم است و حتی خود اینفانتینیو از رییس‌جمهور وقت قول گرفت که این مشکل حل شود.

مصطفوی در پایان گفت: امیدوارم دولت، رییس جمهور و وزیر این مسائل را حل کنند اما به هر حال چه کمک کنند و چه نکنند، ما رای‌مان را باید بدهیم و این رای لازم‌ الاجراست. رایی که کمیته صدور مجوز می‌دهد قابل تجدید نظر نیست و اگر این‌ها می‌خواهند تجدید نظر بخواهند باید به CAS بروند. به هر حال حل مساله بانوان کار سختی نیست و بانوان ما بسیار شریف و منظم هستند و در جایگاه خودشان می‌آیند و بازی‌ها را تماشا می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید