روایت سخنگوی فدراسیون فوتبال از حکم باشگاه گل‌گهر

امروز (جمعه) و در یک گفتگوی تلویزیونی «حسین شریفی» سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره حکم کمیته انضباطی مبنی بر ۳ بر صفر بازنده اعلام شدن گل‌گهر سیرجان در دیدار مقابل استقلال، سپاهان و پیکان اظهار داشت: پیش از این اتفاقات مشابه‌ای در لیگ فوتسال رخ داد که نتایج این دیدارها سه بر صفر شدند و می‌توانم بگویم این وحدت رویه وجود داشته است.

وی افزود: مقررات انضباطی نقل‌وانتقالات که به آن استناد شده، متعلق به سال ۹۳ بوده که این آیین‌نامه سال ۹۶ بازنگری شده است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز  آیین‌نامه‌ای در نظر گرفته شده که در ماده ۱۴ آن قید شده صحت‌سنجی و راستی‌آزمایی بر عهده باشگاه است. اینگونه نیست که بازیکن یا باشگاه ارتباط مستقیمی با فیفا داشته باشد.

شریفی تصریح کرد: سازمان لیگ دو موضوع را از باشگاه گل‌گهر درخواست کرد، اینکه مسوولیت این اتفاق را بپذیرند و فدراسیون گابن هم زمان و دیدارهای ملی بانیاما را اعلام کند.

وی تاکید کرد: ایمیل به فدراسیون فوتبال ارسال شد، گفت: وقتی نتوانستیم جمع‌بندی کنیم، از مقام قضایی خواستیم شرایط را بررسی کند. موضوع به پلیس فتا ارجاع داده شد و آنها نیز ایمیل‌ها را جعلی تشخیص دادند. ۹ ایمیل با یک تلفن همراه خاص صادر شده و حتی در یک روز، دو نامه دریافت کردیم که هر دوی آنها جعلی تشخیص داده شده است.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در پایان درباره حضور آیاندا پاتوسی که دو فصل پیش در استنقلال حضور داشت گفت: ما آن زمان در فدراسیون نبودیم. بند ۱۴ آیین‌نامه نقل‌وانتقالات می‌گوید مسئولیت احراز صلاحیت بازیکن با باشگاه،‌ مدیرعامل، سرپرست و نماینده معرفی شده است. باشگاه گل‌گهر سیرجان روز یک آذر ۱۴۰۰ اطلاعیه‌ای صادر و اعلام کرده مستندات و مدارک بازیکن خارجی، پس از اخذ تأییدیه فدراسیون گابن به سازمان لیگ تقدیم می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید