روایت دیگری از صدورمجوز مشروط حرفه ای گری استقلال و پرسپولیس

در ارتباط با نحوه صدور و میزان اعتبار مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال، کاظم اولیایی عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در گفتگویی، سخنان جالبی را مطرح کرد. او گفت: در ابتدا هفت تیم از کمیته صدور مجوز حرفه‌ای درخواست دریافت مجوز حرفه‌ای داشتند، مس کرمان در میانه راه مدارک خود را بارگذاری و در ادامه کار را رها کرد، به این ترتیب شش تیم ماند. در جلساتی که با نمایندگان باشگاه‌ها داشتیم سه تیم سپاهان،‌ فولاد و گل‌گهر با تکمیل مدارک‌شان موفق به اخذ مجوز شدند و شرایط لازم را داشتند.

وی افزود: کارشناس حقوقی و مالی که به‌طور مستقل عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای هستند، به مدارک ایراد گرفتند و اعلام کردند این ایرادها باید برطرف شود. کمیته بدوی ابتدا درخواست سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور را رد کرد و این باشگاه‌ها را واجد شرایط دریافت مجوز حرفه‌ای ندانست، در ادامه این باشگاه‌ها به کمیته استیناف صدور مجوز درخواست خود را ارسال کردند که این کمیته هم در مرحله اول درخواست این باشگاه‌ها رد کرد اما در ساعات آخر تضمین‌هایی از مراجع بالاتر داده شد تا این ایرادها برطرف شود، به‌قول امروزی‌ها باشگاه استقلال و پرسپولیس با تک‌ماده مشکل‌شان حل شد، برای باشگاه تراکتور هم در حال بررسی است ولی مجوز استقلال و پرسپولیس صادر شد و تضمین دادند مشکلات به‌زودی برطرف شود.

«آیا این امکان وجود دارد AFC در راستی‌آزمایی خود مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را تأیید نکند؟» عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در واکنش به طرح این سوال به تسنیم گفت: به‌هرحال این مدارک در پنجره‌ AFC بارگذاری شده است، ما مدرک فیزیکی نداریم و مدارک در سایت بارگذاری می‌شود و AFC ناظر این روند است، این امکان وجود دارد که در راستی‌آزمایی AFC این مجوز را تأیید نکند. هم کمیته مجوز حرفه‌ای و هم کمیته بدوی، از سوی بالاترین مراجع تضمین‌های بسیار سنگینی به AFC داده‌اند و اگر خلاف اظهارات مطرح‌شده ثابت شود اعضای کمیته‌ها با محرومیت و جرائم سنگینی مواجه خواهند شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید