روایتی دیگر از گروه بندی لیگ برتر فوتبال زنان

پس از برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال زنان، این رقابت‌ها از ۲۲ آبان آغاز می‌شود. در این فصل لیگ برتر فوتبال زنان ۱۲ تیم شامل باتری زارع، نماینده البرز، سارگل بوشهر، ذوب‌آهن اصفهان، شهرداری سیرجان، کیان نیشابور، ملوان بندرانزلی، سپاهان اصفهان، ملی‌پوشان شهرکرد، پالایش گاز ایلام، همیاری آذربایجان غربی و خاتون بم شرکت کردند که این مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود.

در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال زنان هم ۱۲ تیم در  ۲ گروه ۶ تیمی‌باهم رقابت کردند. در گروه نخست شهرداری بم، سپاهان اصفهان، نماینده البرز، ذوب‌آهن اصفهان، همیاری آذربایجان غربی و نماینده خوزستان حضور داشتند و در دیگر گروه تیم‌های وچان کردستان، شهرداری سیرجان، پالایش گاز ایلام، ملوان بندرانزلی، زاگرس شیراز و نماینده بوشهر به رقابت پرداختند.

با مرور اسامی‌تیم‌های فصل گذشته لیگ برتر فوتبال زنان و تیم‌های فصل جدید، نام برخی از تیم‌های ناآشنا به چشم می‌خورد. تیم‌هایی چون باتری زارع، کیان نیشابور و ملی‌پوشان شهرکرد که به تازگی به لیگ برتر قدم گذاشته‌اند و هنوز شناختی از آنها نداریم و مشخص نیست که کیفیت بازی‌ها چگونه پیش خواهد رفت.

لیگ برتر فوتبال زنان؛ چالشی برای کسب سهمیه آسیایی

اما در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال زنان برخلاف تصوری که همواره از قهرمانی شهرداری بم داشتیم، این تیم با ۱۱ امتیاز نایب قهرمان شد و شهرداری سیرجان با ۱۳ امتیاز قهرمان شد و برای نخستین مرتبه سهمیه حضور در جام باشگاه‌های آسیا را به عنوان نخستین تیم زنان فوتبال ایران بدست آورد.

سیرجانی‌ها اکنون در اردون حضور دارند و باید به مصاف نمایندگان اردن، هند و ازبکستان بروند.

شهرداری بم نیز از تیم‌های قدرتمند این سال‌های لیگ برتر زنان است که هفت عنوان قهرمانی را در کارنامه دارد. مرضیه جعفری سرمربی این تیم در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد که با هدف پرورش استعداهای جدید، تیم جوانی را راهی لیگ برتر کرده است.

اما جایگاه سوم و چهارم فصل گذشته لیگ برتر نیز هم از آن سپاهان اصفهان با هفت امتیاز و وچان کردستان با ۲ امتیاز شد.

در واقع این چهار تیم در مرحله پلی‌آف برای نخستین بار به رقابت پرداختند.

لیگ برتر فوتبال زنان؛ چالشی برای کسب سهمیه آسیایی

حال با بهبود شرایط کرونا بازی‌ها لیگ برتر فوتبال زنان به روال قبل بازگشته و باید دید با حضور تیم‌های جدید در لیگ برتر و نیز حضور شهرداری سیرجان در جام باشگاه‌های آسیا مسابقات لیگ برتر فوتبال زنان از کیفیت مطلوب برخوردار خواهد بود یا خیر.

همچنین نباید فراموش کنیم که در این فصل هم انگیزه تیم‌ها برای رسیدن به قهرمانی لیگ برتر فوتبال زنان دوچندان شده است زیرا قهرمان برای دومین بار باید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کند و باید دید که قرعه به نام کدام تیم می‌افتد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید