رهبر کره شمالی: برنامه هسته ای کره شمالی ادامه خواهد داشت

سرویس بین الملل پایگاه خبری صدای معتمد – کیم جونگ اون در سخنانی که از تلویزیون دولتی کره شمالی پخش شد گفت: کشورش برنامه هسته ای خود را تا دستیابی به توازن نظامی‌با ایالات متحده ادامه می‌دهد.

رهبر کره شمالی تاکید کرد که میخواهد  کشورش به قدرتی دست یابد که آمریکا و حاکمانش جرات مطرح کردن گزینه نظامی‌علیه پیونگ یانگ را نداشته باشند.

پیونگ یانگ روز جمعه با پرتاب موشکی بالستیک نگرانیهای آمریکا در مورد حمله به پایگاه نظامی‌این کشور در جزیره گوام را افزایش داد.

شورای امنیت سازمان ملل در نشست اضطراری روز جمعه خود به اتفاق آرا آزمایش جدید موشکی پیونگ یانک را محکوم کرد.

ایالات متحده آمریکا نیز از روسیه و چین درخواست کرد تا فشار بیشتری به کره شمالی وارد کنند.

چین تامین کننده منابع انرژی و نفتی کره شمالی است به همین علت دولت ترامپ از چین درخواست کرده است تا فشارهای بیشتری بر کره شمالی وارد کند.

در همین حال چین با رد درخواست آمریکا عنوان کرده کلید کنترل کره شمالی در دست چین نیست. پکن به دولت آمریکا توصیه کرده به جای واکنش‌‌‌های تند سیاسی راه مذاکره را دنبال کند.

مسکو نیز رفتار ایالات متحده علیه کره شمالی را خصمانه توصیف کرد همچنین نماینده این کشور در سازمان ملل توصیه کرد که شورای امنیت از چرخه معیوب برخورد تحریک آمیز و صدور قطعنامه فاصله گرفته وسیاست کارآمدتری را اتخاذ کند.

همزمان دونالد ترامپ اظهار امیدواری کرده است که گزینه‌‌‌های در دسترس علیه تهدیدات کره شمالی باید موثر و غافلگیرکننده باشد.

این سومین پرتاب موشکی پیونگ یانگ طی دو هفته اخیر است. پیش از این شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌‌‌های جدیدی بر علیه کره شمالی وضع نموده بود و این اولین واکنش عملی پیونگ یانگ به تحریمهای جدید این کشور است.

مقامات کره جنوبی مدعی شده اند موشک پرتاب شده ۱۹ دقیقه در پرواز بوده است و چنانچه برد ۳۷۰۰ کیلومتری این موشک تایید شود برد آن برای دسترسی به جزیره گوام کافی است.

از طرفی یکی از مقامات دولتی ژاپن نیز می‌گوید: موشک پرتاب شده از کر شمالی پس از عبور از آسمان ژاپن در ۲۰۰۰ کیلومتری جزیره هوکایدو و در اقیانوس آرام فرود آمده است.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید