رفعتی: بخشش مدافع الدحیل مقابل پرسپولیس مشکوک بود

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- داود رفعتی رئیس سابق دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در مورد عملکرد داور سریلانکایی در بازی پرسپولیس و الدحیل قطر گفت: این داور سریلانکایی چند سالی است که در لیگ قهرمانان آسیا سوت می‌زند و نمی‌توان او را داوری کم تجربه دانست.

داود رفعتی افزود: او و کمک‌هایش از داور خوب فوتبال آسیا هستند اما در این بازی داور به اشتباه برای الدحیل اعلام پنالتی کرد ولی برای پرسپولیس در این مسابقه پنالتی رخ نداد که این داور بخواهد آن را اعلام کند. البته می‌توانست در یک صحنه که روی بشار رسن خطای شدید رخ داد بازیکن الدحیل را هم اخراج کند.

رئیس سابق دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در مورد حضور داوران عرب برای قضاوت تیم‌های ایرانی با تیم‌های عربی عنوان کرد: اصلا نباید اینگونه به مسایل نگاه کرد. داورانی که این بازی‌ها را سوت می‌زنند همگی داوران بین‌المللی هستند

رفعتی ادامه داد: نباید گفت چرا مثلا در بازی استقلال با حریف عربش یک داور عرب انتخاب شده بود زیرا داوران عرب نمی‌آیند اعتبار خودشان را زیر سوال ببرند تا یک تیم عربی برنده شود. از سویی دیگر کشورهای عربی هم با هم خیلی خوب نیستند و باهم مشکلات زیادی دارند.

وی در مورد بخشش بن‌عطیه مدافع مراکشی الدحیل قبل از بازی با پرسپولیس گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با استناد به بند ۳ ماده ۷۵ آئین‌نامه انضباطی استناد کرده و بن عطیه را بخشید اما این ماده صراحتا در مورد اشتباه محرز داور در دادن کارت زرد و قرمز بازیکن صحبت می‌کند.

رئیس سابق دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال ادامه داد: به این ترتیب که اگر داور به اشتباه به جای مثلا بازیکن شماره ۱۰ به بازیکن شماره ۸ کارت زرد یا قرمز بدهد کمیته انضباطی بعد از استعلام از کمیته داوران این کارت زرد یا قرمز را می‌تواند تغییر بدهد و پاک کند.

رفعتی افزود: در بخشی دیگر از این بند ماده ۷۵ آمده است که اگر مثلا بازیکنی به صورت حریف مشت بزند و داور به اشتباه بازیکن دیگری را در گزارشش ثبت کند هم آن کارت زرد یا قرمز می‌تواند بخشیده شود اما در مورد مدافع الدحیل این مساله درست نبود زیرا داور به بازیکن کارت قرمز داده بود.از سویی دیگر اگر بر فرض می‌خواستند این مدافع را طبق این ماده مورد بخشش قرار بدهند چرا روز قبل این کار را نکردند و چرا دو ساعت مانده به بازی بن عطیه بخشیده شد؟!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید