رضاییان: باشگاه‌ها نباید به هر قیمتی بازیکن جذب کنند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مسعود رضاییان معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان درباره اینکه برخی باشگاه‌های خصوصی نسبت به فعالیت باشگاه‌های دولتی در فصل نقل‌وانتقالات و جذب بازیکن با قیمت‌های بالا معترض شده‌اند، گفت: این‌طور هم نیست که باشگاه‌های دولتی هر طور بخواهند رفتار کنند.

مسعود رضاییان اظهار کرد: بالاخره آنها هم هیئت مدیره دارند و باید جوابگو باشند. متأسفانه دستگاه‌های نظارتی آن‌طور که باید اتفاقات فوتبال را رصد نمی‌کنند و حواس‌شان به جاهای دیگر است.

رضاییان ابراز کرد: ما اگر نظارت خوبی بر عملکرد باشگاه‌ها داشته باشیم، دیگر باشگاهی که به طور مثال سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان هزینه کرده و هیچ دستاوردی نداشته است و حتی ممکن بود سقوط کند امسال نمی‌تواند بدون حساب و کتاب خرج کند و باید پاسخگوی عملکرد و هزینه‌هایی که کرده است، باشد.

او ادامه داد: در فوتبال اروپا را هم اگر نگاه کنیم منچسترسیتی که یک باشگاه متمول است نمی‌تواند هر طور که بخواهد هزینه کند و باید در یک چهارچوب و ساختاری خرج کند. متأسفانه در فوتبال ما این چهارچوب و ساختار وجود ندارد.

او در مورد شرایط صنعت نفت آبادان اظهار کرد: پس از موافقت وزیر نفت قرار است مالکیت باشگاه صنعت نفت از شرکت ملی پالایش و پخش ایران به شرکت پالایش و پخش آبادان منتقل شود که این انتقال مثبتی است.

وی ادامه داد: اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل که استعفا کرده‌اند و مالکیت جدید باشگاه باید اعضای جدید هیئت مدیره و پس از آن مدیرعامل باشگاه را انتخاب کند. متأسفانه این فرایند که به طور طبیعی باید ظرف ۱۰۰ روز انجام شود باید در زمانی کمتر از ۴۰ روز صورت بگیرد. باید تمام این کارها زودتر انجام شود، چون فرصت زیادی تا شروع لیگ جدید نداریم.

معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان درباره این موضوع که با اجرای قانون ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی، به یکباره قیمت بازیکنان و مربیان داخلی افزایش پیدا کرد، تصریح کرد: این موضوع هم طبیعی است. الان اگر بخواهیم یک بازیکن خارجی را هم به خدمت بگیریم به طور مثال اگر آن بازیکن ۵۰۰ هزار دلار قیمت داشته باشد چیزی حدود ۱۲-۱۳ میلیارد تومان می‌شود.

رضاییان گفت: افزایش قیمت بازیکنان داخلی هم یک مقدارش تبلیغاتی است و دلیل دیگرش دلال‌بازی‌هاست که باعث افزایش قیمت هم می‌شود. از طرفی باشگاه‌ها وقتی قیمت‌های بالا را می‌بینند، می‌خواهند سریع بازیکنان را جذب کنند تا قیمت‌های‌شان بالاتر نرود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید