رسوایی فرانسه در فینال لیگ قهرمانان اروپا

پیش از شروع دیدار فینال لیگ قهرمانان بین لیورپول و رئال مادرید، که در پاریس و در استاد دو فرانس برگزار شد، بیرون از ورزشگاه درگیری‌هایی بین هواداران و پلیس فرانسه اتفاق افتاد که واکنش‌های بسیاری به دنبال داشت. اتفاقات بیرون از ورزشگاه و نحوه واکنش پلیس فرانسه به آنها همچنان در اروپا خبرساز است.

در همین حال، خبری از تحقیق و تفحص سنای فرانسه درباره آن وقایع منتشر شده که شوکه‌کننده بوده و ابعاد جدیدی به پرونده خواهد داد. بر اساس اخباری که امروز رسانه‌های فرانسوی منتشر کردند سنا در تحقیقات خود دریافته که بخشی از تصاویر دوربینهای مداربسته بیرون از ورزشگاه که می‌توانست در روند تحقیقات نقش مهمی بازی کند از حافظه تجهیزات پاک شده است.

کمیسیون تحقیق و تفحص سنای فرانسه در گزارشی اعلام کرد مقامات مسئول دولتی در مقابل درخواستهای این کمیسیون برای ارسال تصاویر دوربین‌های مداربسته وقت‌کشی و تعلل کرده‌اند و در نهایت مشخص شده که بخش مهمی از تصاویر کلا از حافظه تجهیزات پاک شده است.

در فرانسه قانونی وجود دارد که تصاویر دوربین‌های مداربسته شهری هفت روز بعد از ذخیره‌سازی باید حذف شوند مگر آنکه دادگاهی با حکم قانونی خواهان بررسی آنها شود. سنای فرانسه با متهم کردن فدراسیون فوتبال این کشور می‌گوید مسئولین فدراسیون فوتبال 12 روز صبر کرده و سپس خواهان دریافت تصاویر مداربسته شده‌اند درحالیکه می‌توانستند در مدت 7روزه اولیه این تصاویر را بدست بیاورند.

رئیس کمیسیون تحقیق سنا، لورن لافون، در گفتگو با آژانس فرانس پرس گفت از اینکه متوجه پاک شدن تصاویر دوربین‌های مداربسته شده شگفت‌زده است. او در ادامه گفت:” ما شگفت‌زده‌ایم. آنها زمان زیادی داشتند تا برای دریافت تصاویر درخواست بدهند. باید بفهمیم دقیقا چه اتفاقی رخ داده”.

لافون در ادامه خاطرنشان کرد که رسوایی رخ داده در پایتخت فرانسه نتیجه ملغمه‌ای از ناکامی‌ها و قصور از سوی نهادهای مختلف بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید