ذوالفقار نسب: جهش قراردادها با بازیکنان و مربیان اصولی نیست

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- بیژن ذوالفقار نسب رییس کانون مربیان فوتبال درخصوص افزایش قیمت‌ بازیکنان گفت: اگر با هر کسی در هر حوزه‌ای صحبت کنید و این اعداد و ارقامی‌که مطرح می‌شود را روی کاغذ بیاورید متوجه خواهید شد، جهش قراردادها اصولی نیست و فرآیند درستی در آن رعایت نشده است.

بیژن ذوالفقار نسب درپاسخ به اینکه چند سال پیش قانون سقف قرارداد مصوب شده بود اما مدیران به بازیکنان پول زیرمیزی دادند و این قانون از بین رفت؟ افزود: خود فدراسیون باید گام اول و اساسی را بر دارد. آنها متولی فوتبال این مملکت هستند و از اوضاع و احوال قراردادها باخبر هستند اما به قول شما نباید اتفاقات گذشته تکرار شود.

رییس کانون مربیان فوتبال ابراز کرد: قانون سقف قرارداد که چند سال پیش از سوی فدراسیون فوتبال تدوین شده بود چون معیار کارشناسی نداشت به شکست انجامید و البته موضع مهم‌تری نیز هست.

ذوالفقار نسب در پایخ به اینکه کانون مربیان چقدر می‌تواند در این راه کمک حال باشد؟ ابراز کرد: کانون مربیان می‌تواند به مدیران اطلاعات درست و کارشناسی دهد اما چون منافع آنها در این مسیر نیست نه مشاورهای گرفته می‌شود و نه کمکی می‌خواهند در کانون مربیان افراد آگاه و تخصصی وجود دارند که عمرشان را در این فوتبال گذاشته‌اند و با همه شرایط آشنا هستند ولی چه کنیم که منافع و مصالح فوتبال ملی را هیچ‌ وقت زیر پا نمی‌گذارند و نخواهند گذاشت.

وی در پاسخ به اینکه قانون منع به کارگیری مربیان و بازیکنان خارجی در این افزایش قیمت تاثیر داشته است؟ اضافه کرد: شاید خیلی‌ها عنوان کنند به خاطر این قانون قیمت بازیکنان افزایش پیدا کرده است اما من نمی‌توانم آن را بپذیرم.باید بررسی کارشناسی و دقیق شود که چگونه و از چه طریقی این اتفاقات در فوتبال رخ می‌دهد. در حال حاضر هیچ پاسخ منطقی برای این موضوع نداریم اما حاصل چند علل مختلف است.

ذوالفقار نسب ادامه داد: فرآیند ناسالم مدیران غیر ورزشی و افراد سودجو باعث شدند کار به اینجا برسد. به‌ نظرم در این مقطع افراد ناظر در امور فدراسیون و امور اقتصادی باید ورود کرده و چاره‌اندیشی کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید