ذوالفقارنسب: منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی باید زودتر اتفاق می‌افتاد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال ایران در خصوص تصویب قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی برای تیم‌های فوتبال توسط سازمان لیگ گفت: این تصمیم پیش از این‌ها باید گرفته می‌شد.

بیژن ذوالفقارنسب در مورد اینکه این قانون چه تاثیری روی صرفه‌جویی هزینه‌ها و همچنین استفاده از نیرو‌های بومی‌دارد، اظهار کرد: این مساله اجتناب ناپذیر است، من از این تصمیم گرفته شده خوشحالم و به پیشنهاد دهندگان آن تبریک می‌گویم.

ذوالفقارنسب ادامه داد: مطمئنا بودجه‌ای که باشگاه‌ها دارند محدود است و از طریق جذب مربی و بازیکن خارجی هزینه زیادی صرف و سو استفاده‌های قابل توجهی هم نصیب سودجویان و فرصت طلبان می‌شد. خوشبختانه با این حرکت قطعا دستاورد مثبتی خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که این قانون چقدر به کاهش تمایل زیاد باشگاه‌ها برای جذب افرادخارجی و همچنین فروکش کردن عطش آن‌ها برای خرج کردن ارز کشور کمک می‌کند، گفت: با توجه به تجارب و اطلاعاتی که دارم در این زمینه یک کانون فساد و یک کانونی که از این طریق برای خودشان درآمدزایی می‌کردند، وجود دارد.

کارشناس فوتبال ایران تصریح کرد: این مساله باعث ضرر و زیان فوتبال ما می‌شود و هزینه‌های زیادی صرف می‌کنند که به لحاظ کیفی هیچ گونه استفاده‌ای برای فوتبال ما ندارد.

او ادامه داد: این موضوع را تا به حال در عرف بین‌المللی نه شنیده‌ایم و نه دیده‌ایم. قطعا این تصمیم بر اساس اتفاقاتی مانند ماجرای پرونده ویلموتس که در چندروز اخیر رخ داده، است. در واقع به دلیل مشکلات اقتصادی که به بار آمده به این نتیجه رسیده‌اند.

ذوالفقارنسب یادآورشد: شاید در بعضی از جنبه‌ها تصویب این قانون کاری اصولی نباشد. به خصوص در کشورهایی که مدیریت سالم و پاکی دارند اما در کشور ما افراد متعددی در این زمینه تلاش می‌کنند تا متضرر شویم. البته مربیان و بازیکنان خیلی خوبی هم آمدند که تاثیرگذار بودند و فوتبال ما را از نظر کیفی و فرهنگی بهبود بخشیدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید