ذوالفقارنسب: منع استفاده از بازیکنان خارجی یک توفیق اجباری است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- بیژن ذوالفقارنسب مشاور سابق وزیر ورزش و جوانان درباره قانون منع استفاده از خارجی‌ها توسط سازمان لیگ گفت: این یک توفیق اجباری است که فوتبال ایران باید از آن نهایت بهره را ببرد.

بیژن ذوالفقارنسب اظهار کرد: فکر می‌کنم با توجه به افتضاحی که در تسویه مالی با خارجی‌ها در گذشته داشتیم یکی از تصمیمات درست سازمان لیگ در ۱۰ سال اخیر گرفته شد.

ذوالفقارنسب ادامه داد: نخبه‌‌‌های جوان فوتبالی می‌توانند فرصت بروز استعدادهای خود را پیدا کنند و برای رسیدن به پیراهن‌‌‌های ملی بجنگند. مربیان داخلی نیز که مدعی هستند حالا راحت تر می‌توانند به پیشرفت خود فکر کنند.

وی درباره محکومیت فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس گفت: اینکه چه افرادی در زمینه عقد قرارداد با این مربی نقش داشته اند باید شفاف شود. وقتی یک مجموعه دچار شکست در پرونده ای با این مبلغ می‌شود نمی‌توان تمام تقصیرها را گردن یک نفر انداخت.

مشاور سابق وزیر ورزش و جوانان درباره ایرادتی که از ریاست مهدی تاج در فدراسیون فوتبال گرفته می‌شود یادآور شد: قطعا نقش یک مدیر در چنین اشتباهات تاریخی کمرنگ نیست اما خیلی بعید است تنها یک نفر، مسئول این قرارداد باشد.

ذوالفقارنسب درباره محکومیت فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس گفت: اینکه چه افرادی در زمینه عقد قرارداد با این مربی نقش داشته اند باید شفاف شود. وقتی یک مجموعه دچار شکست در پرونده ای با این مبلغ می‌شود نمی‌توان تمام تقصیرها را گردن یک نفر انداخت.

او درباره صحبت‌‌‌های وزیر ورزش مبنی بر برخورد با متخلفان این محکومیت تصریح کرد: قطعا وزارت ورزش در جریان این موضوع بوده است؛ در غیر این صورت باز هم یک جای کار می‌لنگد! چنین قراردادهایی ۱۰ سال یک بار بسته می‌شود.

ذوالفقارنسب اضافه کرد: مگر می‌توان آن را مخفی نگه داشت و به گوش عالی ترین مقام تصمیم گیرنده ورزش نرساند؟ البته من نمی‌دانم آقای سلطانی فر تا چه اندازه در جریان جزئیات بوده اما معاونت‌‌‌های مربوطه بایستی در جریان امور قرار می‌گرفتند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید