ذوالفقارنسب: برای تعامل با جهان فوتبال باید بازیکنان خارجی جذب کنیم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال گفت: وقتی نمی‌توانیم در باشگا‌ه‌ها تحول اساسی ایجاد کنیم و فوتبال به دست اهلش سپرده نمی‌شود شاید در کوتاه‌مدت ممنوعیت حضور خارجی‌ها بتواند راه حل مناسبی باشد اما در درازمدت ما باید از بازیکنان خارجی استفاده کنیم و با جهان فوتبال تعامل داشته باشیم.

بیژن ذوالفقارنسب اظهار کرد: اما به دلیل اینکه حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران به خوبی مدیریت نشده در حال حاضر این ممنوعیت مناسب است. اگر به کشورهای دیگر نگاه کنیم می‌بینیم آنها از حضور خارجی‌ها در فوتبال‌شان نتایج و ثمرات خوبی گرفته‌اند اما برای ما این طور نبوده است.

وی در مورد اینکه برخی افراد می‌گویند ممنوعیت حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران کار درستی نیست و نظر شما در این مورد چیست، اظهار داشت: فوتبال ایران اکنون یک شرایط بحرانی و بغرنج دارد که بخشی از این شرایط بحرانی در بخش مدیریت باشگاه‌ها و به ویژه باشگاه‌های خصولتی است.

ذوالفقارنسب ابراز کرد: این باشگاه‌ای خصولتی یا حتی فراتر از آن از مدیریت قوی‌ برخوردار نیستند و تخصص کافی در امر ورزش و به ویژه روابط بین‌الملل و اقتصاد بین‌الملل ندارند.ممنوعیت حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران یک توفیق اجباری است برای اینکه منافع و منابع مالی کشورمان و باشگاه‌ها حفظ شوند و بتوانیم در مسیر رشد کیفی هم قرار بگیریم.

وی در مورد اینکه چرا قراردادها علنی و شفاف نمی‌شود، گفت: این مسئله نیز درست نیست. قراردادها باید شفاف باشند و همه بدانند فوتبالیست‌ها چقدر دستمزد می‌گیرند و براساس آن نیز باید مالیات‌شان را بپردازند. چطور یک کارمند قبل از دریافت حقوق مالیاتش را می‌پردازد اما فوتبالیست‌ها باید مالیات بدهند البته به شرطی که مشخص شود مالیات بازیکنان و مربیان در کجا هزینه می‌شود.

ذوالفقارنسب ادامه داد: من به عنوان مربی مالیات داده‌ام اما نمی‌دانم این مالیات در چه زمینه‌ای صرف شده آیا صرف زیرساخـت‌ها و زمین‌های ورزشی شده یا نه؛ اگر چنین است من حاضر بودم مالیات بیشتری بدهم اما چون هزینه مالیات اهالی فوتبال مشخص نیست همه سعی می‌کنند که کمتر مالیات هم بدهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید