ذوالفقارنسب: با ممنوعیت حضور خارجی‌ها در ایران موافق هستم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال با اشاره به پتانسیل بالای فوتبالیست‌های ایران، گفت: در حال حاضر فوتبال ایران قادر است سالی ۸ تا ۱۰ بازیکن را به خارج از کشور ترانسفر کند و این بازیکنان درآمدزا شوند اما به دلیل اینکه قراردادهای مناسبی امضا نمی‌شوند در آن بخش هم سود ناچیزی نصیب باشگاه‌های ایران می‌شود.

بیژن ذوالفقارنسب افزود: بازیکنی که در ۱۸ یا ۲۰ سالگی در استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و… چهره می‌شود پیش از آن کجا بوده؟ این بازیکنان در برخی باشگاه‌های معمولی بازی کردند و وقتی در ویترین قرار می‌گیرند شکوفا می‌شوند اما بعد از ترانسفر آنها به خارج از کشور باشگاه‌های اولیه آنها نفعی از این پرورش بازیکن نمی‌برند به همین دلیل است که می‌‌گویم در بخش حقوق بین‌الملل ورزشی مشکلات زیادی داریم.

وی با تاکید بر اینکه من با ممنوعیت حضور خارجی‌ها در ایران هم موافق هستم و هم مخالف که دلایل موافقتم را بیان کردم، اظهار کرد: ممنوعیت حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران یک توفیق اجباری است برای اینکه منافع و منابع مالی کشورمان و باشگاه‌ها حفظ شوند و بتوانیم در مسیر رشد کیفی هم قرار بگیریم.

ذوالفقارنسب در مورد اینکه برخی افراد می‌گویند ممنوعیت حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران کار درستی نیست و نظر شما در این مورد چیست، اظهار داشت: فوتبال ایران اکنون یک شرایط بحرانی و بغرنج دارد که بخشی از این شرایط بحرانی در بخش مدیریت باشگاه‌ها و به ویژه باشگاه‌های خصولتی است.

این کارشناس فوتبال ایران یادآورشد: این باشگاه‌ای خصولتی یا حتی فراتر از آن از مدیریت قوی‌ برخوردار نیستند و تخصص کافی در امر ورزش و به ویژه روابط بین‌الملل و اقتصاد بین‌الملل ندارند.

وی در مورد اینکه چرا قراردادها علنی و شفاف نمی‌شود، گفت: این مسئله نیز درست نیست. قراردادها باید شفاف باشند و همه بدانند فوتبالیست‌ها چقدر دستمزد می‌گیرند و براساس آن نیز باید مالیات‌شان را بپردازند. چطور یک کارمند قبل از دریافت حقوق مالیاتش را می‌پردازد اما فوتبالیست‌ها باید مالیات بدهند البته به شرطی که مشخص شود مالیات بازیکنان و مربیان در کجا هزینه می‌شود.

ذوالفقارنسب گفت: من به عنوان مربی مالیات داده‌ام اما نمی‌دانم این مالیات در چه زمینه‌ای صرف شده آیا صرف زیرساخـت‌ها و زمین‌های ورزشی شده یا نه؛ اگر چنین است من حاضر بودم مالیات بیشتری بدهم اما چون هزینه مالیات اهالی فوتبال مشخص نیست همه سعی می‌کنند که کمتر مالیات هم بدهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید