دیدار تیم‌‌‌های فوتبال ایران و امارات به روایت روزنامه الاتحاد

بر اساس برنامه ریزی قبلی،  امشب تیم ملی ایران در سومین دیدار خود از مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، به مصاف امارات می‌رود. در رابطه با دیدار مذکور روزنامه الاتحاد امارات نوشته است: امارات امیدوار است تا تاریخ جدید را در سوابق تقابل‌‌‌های دو تیم ثبت کند. رویدادهای رسمی‌و دوستانه ای که از سال 1980 آغاز شده است. تاکنون، دو تیم 17 بار از جمله 11 بازی رسمی‌و 6 تقابل دوستانه به مصاف هم رفته اند که نتیجه کلی به سود الأبیض (لقب امارات) نیست.

روزنامه الاتحاد درخصوص تقابل‌‌‌های دو تیم نوشته است: امارات تاکنون در 12 تقابل برابر ایران از جمله 8 بازی رسمی‌تن به شکست داده است و در 4 مسابقه نیز کار دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسیده که 3 مورد آن تقابل‌‌‌های رسمی‌بوده و الأبیض تاکنون فقط یک بار و در جریان یک دیدار دوستانه موفق شده است ایران را شکست دهد.

همچنین در ادامه این گزارش آمده است: امارات تاکنون فقط 4 بار دروازه ایران را باز کرده که تنها یک مورد آن در جریان دیدارهای رسمی‌بوده است. در حالیکه 24 گل از این تیم دریافت کرده که 15 مورد آن در تقابل‌‌‌های رسمی‌دو تیم بوده است. تیم ملی کشورمان در 15 دیدار از 17 تقابل گذشته موفق نشده است دروازه ایران را باز کند در حالیکه تنها در 3 بازی برابر حریف خود دروازه اش را بسته نگه داشته است که 2 دیدار آن با تساوی بدون گل به پایان رسید.

روزنامه اتحاد همچنین نوشته است: اولین تقابل دو تیم به 5 سپتامبر 1980 و یک بازی دوستانه برمیگردد که با برتری 2-0 ایران به پایان رسید، در حالی که آخرین تقابل ایران و امارات 6 سال پیش و در مرحله گروهی جام ملت‌‌‌های آسیا 2015 آسیا بود و ایران با یک گل برنده شده.

الاتحاد در ادامه آورده است: نقطه درخشانی که در تاریخ رویارویی‌‌‌های دو تیم وجود دارد، تنها پیروزی تیم ما در یک بازی دوستانه است که در تاریخ 1 سپتامبر 1997 برگزار شد و امارات با گل‌‌‌های زهیر بخیت، جاسم الدوخی و بخیت سعد به برتری رسید. علاوه بر این 3 گل در بازی دوستانه، امارات یک گل رسمی‌نیز توسط عبدالرحیم جمعه در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 به ثمر رساند که آن دیدار با تساوی یک – یک به پایان رسید.

 

01651618

در پایان این گزارش نوشته شده است: آن مسابقه از نظر تاریخی دیدار تأثیرگذاری بود چرا که تنها امتیازی بود که امارات در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی به دست آورد که در آن دوره، الأبیض بدترین تصویر را از حضور خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی به جا گذاشت. اما این بازی برای ایران خیلی اهمیت داشت چرا که کسب 3 امتیاز می‌توانست صعود آنها به جام جهانی را تضمین کند اما از دست رفتن 2 امتیاز مقابل ما، باعث شد ایران پس از کره جنوبی و با 13 امتیاز در رده دوم جدول رده بندی قرار بگیرد. امارات تا دقیقه 81 پیش بود و تا آستانه کسب نخستین پیروزی رسمی‌خود برابر ایران نیز پیش رفت که با گل کریم باقری آن بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید