دیدار استقلال- فجر در ترازوی کارشناسان داوری

در رابطه با دیدار تیم‌‌‌های استقلال و فجر، حسین عسگری درباره قضاوت مرتضی منصوریان گفت: در مجموع عملکرد داور خوب بود. هر داوری اگر تصمیمات اشتباهش باعث تغییر نتیجه و روند بازی نشود، می‌توان گفت عملکرد خوبی داشته است. بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول بازی خیلی ساده و فاقد درگیری بود که پنج شش خطا هم بیشتر نداشت. در این شرایط کار قضاوت برای هر داوری آسان است. در نیمه دوم اما برخورد‌ها و اتفاقات داوری در بازی خیلی زیاد شد. داور در این نیمه اشتباهاتی داشت، ولی اشتباهاتش در روند بازی تأثیر نداشت.

وی درباره پنالتی که به سود استقلال گرفته شد، گفت: این پنالتی کاملاً درست بود. من توصیه‌ای به مربیان فوتبال دارم. آنها باید بیشتر به بازیکنان‌شان آموزش دهند که وقتی کرنر زده می‌شود، چگونه باید با حریف به چلنچ بروند. مدافع فجر دو دستی دانشگر را بغل کرده بود و داور هم خیلی خوب این صحنه را دید و اعلام پنالتی کرد.

این کارشناس داوری درباره صحنه دقایق پایانی بازی که فجری‌ها اعتقاد داشتند باید پک پنالتی هم به نفع آنها گرفته می‌شد، تصریح کرد: بازیکن فجر پشت سیاوش یزدانی بود و قبل از اینکه این بازیکن به مدافع استقلال برسد، یزدانی برای توپ تکل زده بود. این صحنه در بهترین حالت برای فجر می‌‌توانست ادامه بازی باشد که انجام شد، ولی داور حتی می‌توانست به دلیل شبیه‌سازی به مهاجم این تیم اخطار هم بدهد. یزدانی در این صحنه با بازیکن حریف برخوردی نداشت.

عسگری اشاره کرد: با وجود اینکه داور اشتباه تأثیرگذاری در این بازی نداشت، او باید در زمین تحرکش را بیشتر کند و از دو‌های سرعتی استفاده کند. داور در چندین صحنه در پاس‌های بلند و ضدحملات عقب می‌ماند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید