دیدار آتی تیم ملی فوتبال ایران با عراق از نگاه کربکندی

سرمربی اسبق تیم ذوب آهن اصفهان، رسول کربکندی، در گفت و گویی در مورد دیدار روز پنجشنبه تیم ملی فوتبال ایران با عراق در مقدماتی جام جهانی اظهار داشت: تیم عراق همیشه گربه سیاه تیم ملی فوتبال ایران بوده اما در دو مسابقه آخری که با این تیم داشتیم توانستیم این تیم را راحت شکست بدهیم و آن ذهنیت گذشته را نسبت به این تیم تغییر بدهیم. روز پنجشنبه هم به  در ورزشگاه آزادی تماشاگر خواهیم داشت البته اگر این برنامه بهم نخورد. حضور تماشاگران هم می‌تواند برای تیم حریف مشکل ایجاد کند. البته سبک فوتبال عراق به گونه‌ای است که با فوتبال ما همخوانی ندارد.

وی افزود: عراق به طور طبیعی در این مسابقه دفاعی بازی خواهد کرد و مبنای کارش را بر روی ضد حمله قرار می‌دهد. دو تیم نسبت به گذشته شناخت بیشتری از هم دارند و اگر مراقب نباشیم ممکن است عراق برای‌مان دردسرساز شود. با این حال اگر بتوانیم خیلی زود به گل برسیم عراقی‌ها مطابق میل ما بازی خواهند کرد و برای جبران گل خورده باز بازی خواهند کرد و همین مساله فضای لازم را در اختیار خط حمله ما قرار می‌دهد. خط حمله‌ای که بازیکنان خوب و درجه اولی هم در اختیار دارد. با این حال هیچ مسابقه‌ای آسان نیست. سابقه داشته عراق در کشورمان هم برای ما مشکل ساز شده است.

سرمربی اسبق تیم ذوب آهن اصفهان در مورد اینکه حضور تماشاگران چقدر می‌تواند در این بازی به سودمان باشد، گفت: حضور تماشاگر هم عیب دارد هم حسن، تماشاگران می‌توانند برای برای بازیکنان استرس ایجاد کنند البته تعداد تماشاگران زیاد نیست از سویی دیگر هم می‌تواند روحیه بازیکنان را بهتر کند و در کل امیدوارم حضور تماشاگران در این مسابقه برای تیم ملی فوتبال ایران مبارک و میمون باشد و بتوانیم با شکست دادن عراق صعودمان را به جام جهانی قطعی کنیم. با قطعی شدن صعود به جام جهانی در مسابقات دیگر می‌توانیم  به بازیکنان دیگر میدان بدهیم. بازیکنان خوبی داریم که فرصت بازی پیاده نکرده اند و بعد از قطعی شدن صعود می‌توانیم به آنها بازی بدهیم.

کربکندی در مورد کرونایی شدن احمد نوراللهی و غیبتش در مسابقه با عراق گفت: نوراللهی برای تیم ملی بازی‌های خوبی انجام داده اما هنوز نتوانست به سطح آمادگی قبل از رفتن از لیگ ایران برسد. بازیکنان ما که به لیگ‌های عربی می‌روند دچار افت می‌شوند. از سویی دیگر تیم ملی در خط حمله و هافبک اصلا کمبودی احساس نمی‌کند و بازیکنان خوب زیادی داریم که می‌توانند جای بازیکنان غایب را به خوبی پرکنند. هیچ مربی این همه بازیکن خوب در اختیار نداشته است.

وی در مورد دعوت از حسین کنعانی‌زادگان بعد از حواشی که از سوی او ایجاد شد، عنوان کرد: سرلوحه همه کارهای ما اخلاق و برنامه‌های اخلاقی است. وقتی بازیکنی مرتکب اشتباه می‌شود حداقل نباید به او پاداش بدهیم. در این ماجرا اصول را فدای نتیجه کردیم و وقتی با مهدی طارمی‌در تیم ملی آنگونه برخورد شد نباید با کنعانی‌زادگان چنین رفتاری می‌شد. حداقل این بازیکن نباید در یک اردوی تیم ملی دعوت می‌شد. در این ماجرا اصول را فدا کردیم بخصوص اینکه گفته می‌شد کنعانی‌زادگان به این اردوی تیم ملی دعوت نمی‌شود. به هر حال امیدوارم تیم ملی صعودش را به جام جهانی قطعی کند و این مساله باعث روند موفقیت آمیز فوتبال مان شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید