دیابت با آب هوشمند درمان نمی‌شود

سرویس سلامت پایگاه خبری صدای معتمد -دکتر مسعود رحمانیان با دروغ خواندن اخبار انتشار یافته در فضای مجازی تحت عنوان بهبود یافتگان دیابتی با مصرف آب هوشمند گفت: موضوع آب هوشمند برای درمان این بیماری به مرکز دیابت ارتباطی ندارد و این کار شیادی است.

به گزارش پایگاه خبری صدای معتمد به نقل از ایرنا رئیس مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد ادامه داد: موضوعی با عنوان آب هوشمند مورد تایید این مرکز و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای درمان دیابت نیست.

رییس مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد ادامه داد: این کار باعث عوارض شدید کبدی، چشمی‌، کلیوی می‌شود.

وی  تصریح کرد: این محصولات در دوره‌‌‌های کوتاه مدت، ممکن است به صورت موردی، محدود و به طور کاذب قند خون را کنترل کند که ناشی از سایر عوامل کنترل دیابت و نشانه شروع فعل و انفعال بد و فاجعه بار بر کلیه و کبد فرد بیمار است.

دکتر رحمانیان گفت: بعضی از محصولات ضد دیابت به نام آب ضد دیابت و آب‌‌‌های دیگر برای درمان این بیماری، غیرقانونی و با عوام فریبی ارائه می‌شود.

رییس مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد یادآور شد: بر اساس گزارش‌‌‌های رسیده از برخی بیماران، این محصول باعث افزایش ناگهانی قند خون شده که جای سئوال زیادی ایجاد کرده است و حتی برای مصرف معمولی هم شرایط احتیاط دارد.

این فوق تخصص غدد در ادامه افزود: گزارش موارد کاهش قند خون، مستدل و مورد تایید مراجع علمی‌نیست و استفاده از این محصول بر اساس نظر متخصصان برای درمان در فاز حیوانی بررسی شده و برای ورود دارو یا هر ماده برای درمان و پیشگیری باید چهار مرحله درمانی انسانی را به صورت آزمایشی طی کند.

دیابت با آب هوشمند درمان نمی‌شود
دیابت با آب هوشمند درمان نمی‌شود

دکتر رحمانیان افزود: به نظر می‌رسد در استانی که مرکزتحقیقاتی درمانی دیابت آن در کشور جایگاه مطلوبی دارد، ارائه این نوع محصولات، دروغ و شیادی بزرگ است که اعتبار یزد و درمان آن را زیر سئوال می‌برد.

وی اضافه کرد: این کار برای وجهه علم و صداقت و دیانت یزد لکه ای سیاه محسوب می‌شود، آگاهی بخشی به مردم در این زمینه و هر موضوع مرتبط با سلامت، عزمی‌راسخ، قاطع و دخالت نهادهای خاص را می‌طلبد.

استان یزد در زمینه شیوع این بیماری در رتبه پنجم کشور قرار دارد.

۲۲ درصد افراد بالای ۳۰ سال استان یزد به دیابت مبتلا هستند و در مجموع ۱۰۰ هزار نفر در این استان مبتلا به این بیماری هستند.

۴۰ هزار نفر از افراد دیابتی در مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت استان یزد دارای پرونده هستند از این تعداد فقط ۲۰ هزار نفر فعال می‌باشند و مرتب برای کنترل بیماری خود به مرکز مراجعه می‌کنند.

۵۰ درصد مبتلایان به این بیماری در کشور از بیماری خود اطلاعی ندارند در استان یزد با توجه به اقدامات انجام شده فقط ۱۰درصد مردم از بیماری خودآگاه نیستند.

استان یزد یک میلیون و ۱۳۸هزار نفر جمعیت داردکه ۸۵درصد آن در ۲۱شهر استان و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید