دولت الکترونیک رونمایی شد ؛ بهره برداری از فاز دوم ۶ ماه دیگر

اخبار فناوری پایگاه خبری صدای معتمد -وزیر ارتباطات اعلام کرد با بهره برداری پنجاه و یک دستگاه دولتی و چهارصد و چهل خدمت فاز اول دولت الکترونیک اجرا شد.

دولت الکترونیک رونمایی شد ؛ بهره برداری از فاز دوم شش ماه دیگر

به گزارش پایگاه خبری صدای معتمد، محمود واعظی که در مراسم رونمایی از فاز اول این پروژه سخن می‌گفت با اعلام این مطلب توضیح داد: از شهریور ماه سال نود و سه برنامه دولت الکترونیک به ما ابلاغ شد و بر همین اساس شورای عالی اداری و شورای عالی فناوری اطلاعات کار خود را آغاز نمودند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌ها فرآیند اداری توسط شواری عالی اداری پیش رفت و بخشی که مربوط به زیر ساخت بود توسط شورای عالی فناوری و بازوهایش انجام شد.

واعظی با اشاره به اینکه  دیگر سازمانها در بهره برداری از این پروژه نقشی انکار نشدنی دارند افزود: درست است که امروز دولت الکترونیک در سازمان فناوری اطلاعات افتتاح می‌شود اما به این صورت نیست که نقش دیگر دستگاهها را نادیده بگیریم، باید گفت مجموعه ای از دستگاههای دولتی و حتی خصوصی در این سی و پنج ماه در کنار ما فعالیت داشتند.

دولت الکترونیک رونمایی شد ؛ بهره برداری از فاز دوم ۶ ماه دیگر
دولت الکترونیک رونمایی شد ؛ بهره برداری از فاز دوم ۶ ماه دیگر

وزیر ارتباطات و اطلاعات در ادامه گفت: شروع به کار دولت الکترونیک باعث می‌شود مردم دسترسی آسان تری به خدمات داشته باشند ودیگر شاهد سرگردانی آنها بین دستگاهها نباشیم.

واعظی در مورد دستگاههای متصل به دولت الکترونیک و تعداد خدمات آنها توضیح داد: در فاز اول پنجاه و یک دستگاه و چهارصد و چهل خدمت به بهره برداری می‌رسد،  دولت الکترونیک یک شعبه است و امیدواریم در فاز دوم که در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد دستگاه‌ها و خدمات را افزایش دهیم.

واعظی به مزایای این بهره برداری اشاره کرد و گفت:   پنجاه و یک دستگاهی که اکنون متصل هستند از جعل و فساد  و تبعیض جلوگیری می‌کنند در نتیجه شفاف سازی را در دولت بالا می‌برد.

لازم به ذکر است وزارت امور اقتصادی و دارایی، پست جمهوری اسلامی، ثبت احوال، بیمه دستگاههای هستند که به دولت الکترونیک متصل میباشند.

مراسم رونمایی از فاز اول بهره‌برداری از این پروژه در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید