دورتموند، زنبور بدون نیش هالند

در جریان فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌‌‌های دورتموند و آژاکس به عنوان مدعیان اصلی صعود از گروه سوم لیگ قهرمانان اروپا، دو بازی نخست خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و در شب سوم مقابل هم صف آرایی کردند؛ آژاکس در این مسابقه موفق شد حریف خود را 4 بر صفر درهم کوبیده و صدر را به تنهایی مال خود کند.

دو هفته پس از این شکست سنگین، دورتموند امشب در ورزشگاه وستفالن میزبان آژاکس بود و به دنبال کسب پیروزی در اولین بازی دور برگشت برای جبران شکست بازی آخر دور رفت بود. این تیم در شرایطی امشب از ساعت 23:30 مقابل آژاکس قرار گرفت که ستاره خود هالند را به دلیل مصدومیت از ناحیه لگن در اختیار نداشت.

01660834

دورتموند که پس از شکست 4-0 مقابل آژاکس سه دیدار خود در فوتبال آلمان (دو بازی لیگ و یک بازی حذفی) را با برد پشت سر گذاشته بود با چهره ای کاملا تهاجمی‌وارد زمین شد تا در شبی که حمایت بی امان هوادارانش را هم کنار خود داشت به دنبال جبران باشد. حملات همه جانبه دورتموند در نیم ساعت نخست کار، فوتبال یک گله ای را به وجود آورده بود اما گویا برای گل کردن این توپ‌ها یک نفر که باید می‌بود، نبود و آن هم کسی نبود جز هالند که در غیاب او، دورتموندی‌ها چندین موقعیت خوب را در همان دقایق نخست نیمه اول از دست دادند.

01660835

تکل خشن مت هوملس روی آنتونی در دقیقه 29 باعث شد تا داور بازی او را با کارت قرمز جریمه و از زمین اخراج کند. بعد از بازبینی صحنه در VAR مدافع باتجربه دورتموند با حسرت زمین بازی را ترک کرد. چند دقیقه از این اتفاق نگذشته بود که داور بازی با کمک VAR یک ضربه پنالتی برای دورتموند اعلام کرد که رویس آن را در دقیقه 38 به گل اول تبدیل کرد تا بالاخره قفل دروازه میهمان شکسته شود. با وجود حملات زهردار چند دقیقه ای آژاکس پس از دریافت گل، دورتموند ده نفره تا پایان نیمه موفق شد برد یک بر صفر خود را حفظ کند.

01660837

در شرایطی که دورتموند با تشویق بی امان هوادارانش نیمه دوم را شروع کرده بود این آژاکس بود که با بهره گرفتن از برتری نفری توانست بر توپ و میدان مسلط شده جریان بازی را در نیمه دوم به کلی عوض کند. تادیچ در دقیقه 71 با یک جایگیری حرفه ای گل تساوی را برای میهمان به ثمر رساند و در حالی که دورتموند توان تکرار حملات نیمه اول را نداشت به حملات خود ادامه داد و در دقیقه 83 با ضربه سر دیدنی سباستین آلر به گل دوم دست یافت. دورتموند بعد از دریافت گل دوم، چاره ای جز حمله کردن نداشت. حملات بی اثر زنبورها در مقابل دیدگان هالندی که از جایگاه ویژه نظاره گر بازی بود، حاصلی نداشت و آژاکس روی یک ضدحمله سریع در آخرین دقیقه از وقت‌‌‌های تلف شده گل سوم را هم توسط دیوی کلاسن به ثمر رساند تا با رقم زدن یک کامبک 45 دقیقه ای، صاحب چهارمین برد خود شده و مقتدرانه صدرنشینی اش را حفظ کند.

با رقم خوردن این نتیجه، دورتموند شانس رسیدن به آژاکس را از دست داد تا با اسپورتینگ لیسبون 6 امتیازی برای رتبه دوم مبارزه کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید