دلیل برگزاری دیدار استقلال و پرسپولیس در روز شنبه

رییس کمیته مسابقات لیگ برتر، سهیل مهدی، در مورد این که آیا زمان برگزاری دیدار استقلال و پرسپولیس قابل تغییر است، گفت: خیلی تلاش کردیم  بازی دیدار استقلال و پرسپولیس در روز جمعه شود اما اگر این مسابقه را یک روز جلوتر می‌آوردیم، تیم‌ها باید با ۴ روز و برخی تیم‌ها هم با ۳ روز استراحت وارد بازی‌ها می‌شدند که این کار منطقی نبود. به دلیل فشردگی مسابقات باید بازی‌ها را برای شروع به موقع لیگ بعدی هر چه سریع‌تر تمام کنیم و به همین دلیل مقداری بدسلیقگی شد اما باید واقعیت را قبول کنیم و ناچار به این برنامه‌ریزی شدیم.

رییس کمیته مسابقات تاکید کرد: البته چون تماشاگران در بازی دیدار استقلال و پرسپولیس حضور ندارند خیالمان راحت بود که مساله خاصی روی نمی‌دهد و به همین دلیل هم بازی پیش رو دیدار استقلال و پرسپولیس شنبه برگزار خواهد شد. اگر می‌خواستیم بازی را روز تعطیل برگزار کنیم، در پایان مسابقات زمان کم می‌آوردیم و شاید لیگ ما به واسطه تعطیلات فیفادِی و شرایط لیگ قهرمانان آسیا دچار وقفه‌ای طولانی می‌شد. البته شرایط تیم ملی را هم لحاظ کردیم و در نهایت شنبه برای شهرآورد تهران انتخاب شد.

مهدی در خصوص ساعت برگزاری دربی تاکید کرد: با توجه به فصل و شرایط این روزها، به سمت سردی و برودت هوا می‌رویم. اگر دقت کرده باشید در این فصل همیشه بازی‌ها ساعت ۱۵:۳۰ یا ۱۶ عصر برگزار می‌شود. زمان مناسبی را در نظر گرفتیم و اگر می‌خواستیم دربی را ساعت ۱۸ برگزار کنیم، شاید به دلیل سردی هوا از کیفیت مسابقه کاسته می‌شد، محدودیت‌هایی که به تقویم ما تحمیل می‌شود فراتر از موارد مطرح‌شده است. ما در روزهایی نمی‌توانیم بازی کنیم و این هم یکی دیگر از محدودیت هایی بود که در این برنامه داشتیم و این را صادقانه می‌گویم که نمی‌توانستیم بازی را در روز جمعه برگزار کنیم.

براساس اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران، شهرآورد پایتخت روز شنبه ۱۳ آذرماه راس ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید