دلایل محرم نویدکیا برای باخت سپاهان مقابل الدحیل

سرمربی سپاهان، محرم نویدکیا در نشست خبری پس از شکست مقابل الدحیل قطر اظهار داشت: بازی ناامید کننده نبود چون عملکرد بدی نداشتیم. باید بازی را به دو قسمت تبدیل کنیم. در 20 دقیقه اول نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم. سعی کردیم موقعیت ایجاد کنیم ولی بعد از آن الدحیل مالکیت بهتری داشت و سعی کرد موقعیت سازی کند.

محرم نویدکیا افزود: سعی کردیم تا جایی که می‌شود فضاها را خوب کنترل کنیم ولی خیلی خوب نبودیم. در نیمه دوم همین شرایط بود. دو سه موقعیت خیلی خوبی داشتیم که باید از ان‌ها استفاده می‌کردیم. واقعیت این است که حریف در دقایق آخر خیلی خوب بازی کرد. دو موقعیت خیلی خوب داشت که روی یکی از آن‌ها گل زد. به آن‌ها تبریک می‌گویم. امیدوارم در آینده بتوانیم جبران کنیم.

محرم نویدکیا سرمربی سپاهان  با اشاره به فرصت سوزی بازیکنان تیمش گفت: در چنین بازی‌هایی، چنین موقعیت‌هایی سرنوشت ساز است. شانس‌‌‌های فوق العاده‌ای داشتیم که باید از آن‌ها استفاده می‌کردیم. برایم خیلی مهم است که بازیکنانم بتوانند موقعیت سازی کنند. این نشان می‌دهد تیم کارش را خوب انجام می‌دهد. در ضربات آخر اشتباه کردند. یا خسته بودند یا فشار بازی است. ممکن است از این اشتباهات پیش بیاید. مشکلی نیست. باید بدانیم چنین موقعیت هایی را مقابل تیمی‌مثل الدحیل نباید از دست بدهیم ولی در هر صورت بازی خوبی بود.

محرم نویدکیا در خصوص اینکه سپاهان در این بازی نسبت به بازی قبلی موقعیت‌‌‌های کمتری ایجاد کرد، اظهار داشت: واقعیت این است که برای توپ گرفتن در یک سوم میانی زمین خودمان برنامه ریزی داشتیم تا بتوانیم از انتقال دفاع به هافبک توپ بگیریم و در ضد حملات شرکت کنیم. به خاطر همین اصراری نداشتیم جلو بازی کنیم. می‌خواستیم مقداری حریف را تحت کنترل داشته باشیم.

محرم نویدکیا افزود:‌ می‌دانستیم دحیل تیمی‌است که سعی می‌کند به خاطر باخت بازی اول هجومی‌تر بازی کند. احساس کردیم می‌توانیم از فضاهای پشت مدافعینشان استفاده کنیم. این فکر درست بود. دو سه موقعیت فوق العاده داشتیم اما متاسفانه نتوانستیم از آن‌ها استفاده کنیم. این ساختار تاکتیکی ما در این بازی بود.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه تیم حریف عملکرد خوبی از سمت چپ داشت و چرا نتوانستند آن‌ها را در این منطقه متوقف کنند، گفت: کاملا موافقم. دحیل سعی کرد مخصوصا اواخر بازی از سمت چپ نفوذ کند. تغییراتی هم انجام دادیم که بتوانیم جلوگیری کنیم. حتی بازیکن سرعتی آوردیم که روی ضدحملات از فضاهای پشت استفاده کنیم اما متاسفانه از همان نقطه آسیب دیدیم و گل خوردیم.

نویدکیا در مورد بازی‌‌‌های بعدی سپاهان گفت: هرکدام از بازی‌ها شرایط خودش را دارد. باید از الان برای بازی بعدی آماده شویم. در این گروه هر 4 تیم شانس صعود دارند و به همین خاطر این گروه راحتی نیست. باید ببینیم بازی به بازی چه اتفاقی می‌افتد. اینطور نیست تیمی‌که بازی اول را برده بازی بعدی را هم میبرد. باید بازی به بازی جلو برویم. بعد از بازی سوم فکر کنم شرایط کمی‌بهتر شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید