دفاع حسین عسگری از هجمه‌‌‌های به داوران

یکی از داوران پیشکسوت و کارشناس داوری، حسین عسکری در خصوص ادعاهای مدیران و مربیان تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس مبنی بر اینکه دست‌های پشت پرده نمی‌گذارند این ۲ تیم قهرمان لیگ شوند، اظهار داشت: در حال حاضر استقلال در صدر قرار دارد و پرسپولیس هم دوم است. اگر کسی دنبال قهرمان نشدن این تیم‌ها است چرا آنها تیم‌های اول و دوم جدول رده‌بندی هستند؟

وی افزود: اتهاماتی که زده و صحبت‌هایی که مطرح می‌شود، منطق ندارد. وقتی تیم‌شان پیروز می‌شود صحبت از حمایت از داوران می‌کنند؛ اما وقتی برنده نمی‌شوند کار از اعتراض فراتر رفته و تهمت می‌زنند. اینکه عنوان می‌شود نتیجه در زمین رقم نمی‌خورد یعنی اینکه کل تشکیلات فدراسیون متهم می‌شود؛ اما از طرف فدراسیون فوتبال هیچ عکس‌العملی را نسبت به این اتهام‌ها شاهد نیستیم. به خاطر همین بی‌تفاوتی فدراسیون فوتبال، اتهام‌ها و تهمت به داوران هر روز بیشتر می‌شود.

کارشناس داوری با اشاره به اینکه متهم کردن داوران به راحت‌ترین کار مربیان و مدیران برای توجیه نتایج ضعیف‌شان تبدیل شده است، عنوان کرد: مسئول اجرایی داوران در فدراسیون فوتبال کار سختی دارد چون باید قدرت نه گفتن را داشته باشد؛ متاسفانه در حال حاضر تشکیلات داوری فوتبال ایران قدرت تصمیم‌گیری ندارد و این موضوع باعث این مشکلات شده است.

عسگری تصریح کرد: افرادی که در این تشکیلات هستند می‌ترسند که سمت‌هایشان را از دست بدهند. داور که نمی‌تواند درباره اتهامات مربیان و مدیران تیم‌ها مصاحبه کند. وظیفه فدراسیون فوتبال است که با مصاحبه و بیانیه جواب تهمت‌ها را بدهد.

وی گفت: در نشست خبری پس از بازی استقلال و پیکان عنوان شد برای اینکه استقلال قهرمان نشود داور این تیم را ۱۰ نفره کرد، اتفاقا تصمیم داور در اخراج مدافع استقلال خیلی درست بود و باید از او تقدیر شود. آن اتفاق در دربی رخ داد و مربیانی که به آن شکل اقدامات زشتی انجام دادند دچار هیچ محرومیتی نشدند. مدت‌ها از دربی گذشته و هنوز هیچ حکمی‌صادر نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فوتبال ایران را توهین و اعتراض به داوری فرا گرفته است. با این روندی که فدراسیون فوتبال در پیش گرفته قطعا وضعیت بدتر هم خواهد شد. مربیانی که در مسائل فنی کم می‌آورند به راحت‌ترین روش یعنی متهم کردن داوران، روی می‌آورند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید