در ملاقات میان عزیزی خادم و اینفانتینو رئیس فیفا چه گذشت؟

پس از ملاقات عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ایران با اینفانتینو رئیس فیفا، سایت رسمی‌فدراسیون فوتبال ایران با انتشار اطلاعیه ای جزئیات مذاکرات میان آن دو را اعلام کرد. بر این اساس در جلسه‌ای که ظهر پنجشنبه در قطر برگزار شد، اینفانتینو از فوتبال ایران به عنوان یکی از بهترین‌های آسیا نام برد و گفت: در مدت کوتاهی که ریاست فدراسیون فوتبال ایران بر سر کار آمده، تغییرات مثبت بسیاری مشهود بوده که یکی از مهم‌ترین آنها توجه به فوتبال بانوان بوده است. از سوی دولت ایران تعهداتی در قبال اساسنامه فدراسیون فوتبال وجود دارد که بهتر است در تاریخ مقرر انجام شود و به تایید نهادهای ذی‌ربط برسد.

او در ادامه سخنانش به بحث میزبانی رقابت‌ها توسط ایران اشاره کرده و گفت: پیگیری فدراسیون فوتبال در بحث میزبانی و اصرار بر آن ستودنی است و امیدوارم دو مسئله مهم VAR و حضور بانوان در ورزشگاه‌ها حل شود و بازی ایران – کره به میزبانی تهران با حضور زنان و VAR برگزار شود.

در این دیدار عزیزی خادم از اینفانتینو دعوت کرد تا در یکی از بازی‌هایی که به میزبانی ایران برگزار می‌شود، در کشورمان حضور داشته و در ورزشگاه تماشاگر ویژه بازی تیم ملی باشد.اینفانتینو نیز این دعوت را پذیرفت و مقرر شد فدراسیون ایران از فدراسیون کشورهای همجوار و همچنین قطر هم رسماً دعوت کند تا آنها هم در آن زمان به ایران سفر کنند.

برگزاری بازی خیریه بین دو تیم ستاره‌های ایران و ستاره‌های فیفا به میزبانی ایران یکی دیگر از پیشنهاداتی بود که عزیزی خادم داشت و‌ مورد موافقت اینفانتینو قرار گرفت.

در پایان دیدار، اینفانتینو جوان بودن عزیزی خادم و توجه به دیپلماسی در فوتبال را به عنوان دو عنصر مهم و زمینه ساز موفقیت ستود و گفت: امیدوارم هم به لحاظ فنی و هم دیپلماسی فعال باشید چرا که در همین مدت نیز رویکرد فدراسیون فوتبال ایران را در این دو حوزه متفاوت از همیشه دیدم.

در این دیدار مقرر شد در سفر سال آینده میلادی به ایران، اینفانتینو با رئیسی، رئیس جمهور ایران دیدار کند. رئیس فیفا خاطرنشان کرد می‌خواهد ایشان را در جریان فوتبال و فعالیت‌های مربوط به آن قرار دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید