در مقابل دشمنان ایران با تمام توان از منافع ملی و راهبردی خود دفاع می کنیم

اخبار سیاسی پایگاه خبری صدای معتمد – سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اتهامات وزیر امور خارجه آمریکا ودشمنی آمریکا با مردم ایران گفت: ما در مقابل دشمنان ایران و ایرانی با تمام توان از منافع ملی و راهبردی خود دفاع می کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه به خروج آمریکا از توافق برجام پرداخت و افزود:این رژیم از یک توافق جامع و مشروع که محصول مذاکره بود خارج شده و اکنون از این که نمی تواند جایگزینی برای آن پیدا کند دچار نوعی یاس و عصبانیت مزمن شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اتهامات وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: ایران همواره نشان داده است که خواستار همزیستی مسالمت آمیز با همسایگان خود است ؛ اما رفتار آمریکا نشان می دهد که به دنبال تفرقه افکنی و ایجاد یک هرج و مرج جدید در این منطقه است که لزوم حفظ هوشیاری تمامی ملت های منطقه در مقابل نیرنگ و سیاست های تفرقه انگیز مقامات آمریکایی را دو چندان می کند.

در مقابل دشمنان ایران با تمام توان از منافع ملی و راهبردی خود دفاع می کنیم
در مقابل دشمنان ایران با تمام توان از منافع ملی و راهبردی خود دفاع می کنیم

وی اضافه کرد: آمریکا و به خصوص رژیم افراطی کنونی آن به خاطر خصومت دیرینه با ملت ایران و مخالفت با همه اقدامات دولت قبل از خود و در اثر سوء استفاده ازسوی محافل بدنام و ناکام و فریب خوردن توسط جریان ها و لابی های خاص، راهی را در پیش گرفته که هیچ نفعی در این رفتار برای آمریکا متصور نیست.

قاسمی ضمن اشاره به دشمنی آمریکا با ایران تصریح کرد: این یک تناقض بزرگ است که آمریکا از یک سو خصومت با ملت ایران را به اوج خود رسانده و از سوی دیگر ریاکارانه خود را طرفدار گفتگو نشان می دهد. آقای پمپئو یکبار دیگر به صراحت اعلام کرد که رژیم آمریکا دشمن ایران است و این دشمنی جز با مردم ایران نیست.

وزیر امور خارجه آمریکا ، در سخنانی در دانشگاه آمریکایی قاهره و در نشستی مشترک با همتای مصری، به اتهاماتی علیه ایران پرداخت و گفت: تا زمانی که ایران کشوری عادی نشود فشارها بر ان ها را ادامه می دهیم.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید