در مقابل دشمنان ایران با تمام توان از منافع ملی و راهبردی خود دفاع می‌کنیم

اخبار سیاسی پایگاه خبری صدای معتمد – سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اتهامات وزیر امور خارجه آمریکا ودشمنی آمریکا با مردم ایران گفت: ما در مقابل دشمنان ایران و ایرانی با تمام توان از منافع ملی و راهبردی خود دفاع می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه به خروج آمریکا از توافق برجام پرداخت و افزود:این رژیم از یک توافق جامع و مشروع که محصول مذاکره بود خارج شده و اکنون از این که نمی‌تواند جایگزینی برای آن پیدا کند دچار نوعی یاس و عصبانیت مزمن شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اتهامات وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: ایران همواره نشان داده است که خواستار همزیستی مسالمت آمیز با همسایگان خود است ؛ اما رفتار آمریکا نشان می‌دهد که به دنبال تفرقه افکنی و ایجاد یک هرج و مرج جدید در این منطقه است که لزوم حفظ هوشیاری تمامی‌ملت‌‌‌های منطقه در مقابل نیرنگ و سیاست‌‌‌های تفرقه انگیز مقامات آمریکایی را دو چندان می‌کند.

در مقابل دشمنان ایران با تمام توان از منافع ملی و راهبردی خود دفاع می‌کنیم
در مقابل دشمنان ایران با تمام توان از منافع ملی و راهبردی خود دفاع می‌کنیم

وی اضافه کرد: آمریکا و به خصوص رژیم افراطی کنونی آن به خاطر خصومت دیرینه با ملت ایران و مخالفت با همه اقدامات دولت قبل از خود و در اثر سوء استفاده ازسوی محافل بدنام و ناکام و فریب خوردن توسط جریان‌ها و لابی‌‌‌های خاص، راهی را در پیش گرفته که هیچ نفعی در این رفتار برای آمریکا متصور نیست.

قاسمی‌ضمن اشاره به دشمنی آمریکا با ایران تصریح کرد: این یک تناقض بزرگ است که آمریکا از یک سو خصومت با ملت ایران را به اوج خود رسانده و از سوی دیگر ریاکارانه خود را طرفدار گفتگو نشان می‌دهد. آقای پمپئو یکبار دیگر به صراحت اعلام کرد که رژیم آمریکا دشمن ایران است و این دشمنی جز با مردم ایران نیست.

وزیر امور خارجه آمریکا، در سخنانی در دانشگاه آمریکایی قاهره و در نشستی مشترک با همتای مصری، به اتهاماتی علیه ایران پرداخت و گفت: تا زمانی که ایران کشوری عادی نشود فشارها بر ان‌ها را ادامه می‌دهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید