در بازار نقل و انتقالات لیگ برتر چه گذشت؟

شانزدهم آبان‌ماه فصل نقل و انتقالات لیگ بیست و یکم  به پایان رسید و تکلیف فهرست اغلب تیم‌ها به جز تعدادی که به دنبال استفاده از سهمیه فیفا هستند، مشخص شده است. یکی از مواردی که در این فصل نقل و انتقالات لیگ برتر بیش‌تر به چشم آمد، جابه‌جایی بازیکنان بین دو و حتی سه باشگاه بود؛ موضوعی که شاید در فوتبال حرفه‌ای به ندرت دیده شود.

بازیکنانی مانند علیرضا نقی‌زاده (تراکتور و آلومینیوم اراک)، سجاد حیدری(تراکتور و نفت مسجد سلیمان)، علی عبدالله‌زاده (تراکتور و نفت مسجد سلیمان) و علی دشتی(نفت مسجد سلیمان و تراکتور) و در صدر همه این افراد ساسان حسینی(گل‌گهر، آلومینیوم و فولاد) چند باشگاه در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر عوض کردند.

بلاتکلیفی این بازیکنان برای انتخاب تیم‌شان می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از مشاوره غلط از سوی مدیربرنامه‌های‌شان گرفته تا تغییر و تحول روی نیمکت تیم‌ها و احتمال این که بازیکن در تفکرات سرمربی جدید جایی نداشته است. در این رابطه  فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات لیگ برتر گفت: صرف نظر از این که قرارداد بازیکن در سازمان لیگ ثبت شده باشد یا نه، اگر هر بازیکنی با باشگاهی انعقاد قرارداد بکند و در ادامه بدون توافق با باشگاه جدید به باشگاه دیگری برود، باید از نظر حقوقی جوابگوی کمیته تعیین وضعیت باشد. تاکید می‌کنم که در این موضوع قرارداد بین بازیکن و باشگاه حتی در صورتی که در سازمان لیگ ثبت نشده باشد، معتبر است.

“مربیان در طول یک فصل فقط با دو باشگاه حق امضای قرارداد دارند”. رییس کمیته نقل و انتقالات لیگ برتر در پاسخ به این سوال که آیا همانند این قانون برای بازیکنان وجود دارد؟ توضیح داد: بازیکن طبق قانون می‌تواند در طول یک فصل با سه باشگاه قرارداد منعقد بکند ولی فقط می‌تواند در دو باشگاه از این سه باشگاه به میدان برود. باید به این نکته توجه شود این بازیکن در طول یک فصل فقط باید برای دو باشگاه به میدان برود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید