دروغ پردازان، فرافکنان، افترازنان، تهمت زنان، کلید واژه‌‌‌های سخنگوی فدراسیون فوتبال

در رابطه با مسائل اخیر پیش آمده پیرامون فدراسیون فوتبال، سخنگوی فدراسیون فوتبال، حسین شریفی، عصر دوشنبه در گفت و گویی، تصریح کرد: در ۱۰ ماه گذشته که فدراسیون فوتبال جدید مستقر شده است خیلی‌ها به دنبال ایجاد حاشیه بودند و در این مدت از هیچ تلاشی دریغ نداشتند. برخی از آنهایی که منافعشان به خطر افتاد یا دستشان از بسیاری از مسایل کوتاه شد به شیوه‌‌‌های مختلف سعی در فرافکنی، افترا، دروغ و تهمت داشتند و تمام تلاش این افراد به مسیری منتهی می‌شد که قطار در حرکت فوتبال ایران را متوقف کنند.

وی ادامه داد: ولی قطار در حرکت فوتبال ایران نه تنها متوقف نشد بلکه با اقتدار و سرعت به مسیر خود ادامه داد و امروز در آستانه یک جشن ملی بزرگ هستیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: این افراد در ابتدای امر به موضوع VAR ایراد گرفتند، در این مسیر به آنچه می‌خواستند برسند، نرسیدند و ترفندهای مختلف را در پیش گرفتند. در ادامه این مسیر به مسایل مختلف پرداختند و سعی داشتند به هر شکلی که شده در فعالیت‌‌‌های رو به جلوی فدراسیون خلل ایجاد کنند.

وی ادامه داد: همین افراد وقتی تیرشان به سنگ خورد به دنبال اساسنامه بودند و تا به قول خودشان چنین و چنان شود. همین‌ها در گام بعدی از شرکت‌‌‌های بیگانه ای نام بردند تا منافع ملی را تحت الشعاع قرار دهند.

شریفی افزود: فدراسیون فوتبال ایران در این مدت از ریخت و پاش‌ها جلوگیری کرده و در بخش‌‌‌های مختلف خود در رده تیم‌‌‌های ملی، رده‌‌‌های سنی، تیم فوتبال بانوان و فوتسال شفاف و موفق عمل کرده است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد حاشیه هایی که در صفحات مجازی در خصوص سفرهای پرهزینه فدراسیون ایجاد شده، گفت: تمام این‌ها از واقعیت به دور است و این مساله در ادامه دروغ پردازی همان افرادی است که به دنبال منافع خود هستند و در این راه با استناد‌‌‌های ناجوانمردانه سعی دارند افکار عمومی‌را تحت تاثیر قرار دهند.

وی افزود: در خصوص شرکتی که عنوان می‌شود باید بگویم نامه مورد اشاره دیروز به فدراسیون فوتبال رسیده و امروز در اختیار ما بود. این نامه در دپارتمان حقوقی، حراست و بخش نظارتی مورد بررسی قرار گرفت و باید بگویم این شرکت هیچ مراوده مالی با فدراسیون فوتبال نداشته است.

وی یادآور شد: آنها  به نمایندگی از شرکتی دیگر مدعی العموم شده اند که آن شرکت ماهیت مستقلی دارد. از سویی دیگر تمامی‌موارد هزینه‌‌‌های فدراسیون حسابرسی شده و می‌شود و این هزینه هایی که از آن صحبت می‌شود تنها یک شایعه و فرافکنی است.

شریفی خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال از هیچ شرکتی درخواست یا مطالبه پول برای سفر به لیتوانی نداشته و تمام هزینه‌ها از سوی خود فدراسیون محقق شده است. البته این مساله و مطالبی که در صفحات مجازی منتشر شده است را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد و از کیان فوتبال ملی ایران با تمام قدرت و توان دفاع می‌کنیم.

شریفی با تاکید بر این که مدیران بالادستی این شرکت باید زیرمجموعه خود را تحت کنترل و رصد قرار دهند.

سخنگوی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: مراجع ذیصلاح در وزارت صمت نیز باید از کیان خود دفاع کنند چرا که این حق را برای خود محفوظ می‌دانیم که ادعای واهی این شرکت را مورد پیگیری قانونی قرار داده و با مسببان این رفتار ناشایست و به دور از اخلاق برخورد کنیم و تا لحظه آخر پای شکایت خود هستیم و امروز این مساله در درپاتمان حقوقی و حراست فدراسیون فوتبال مورد بررسی قرار گرفت.

شریفی در مورد مسایل مالی که مطرح می‌شود، افزود: تا به امروز هیچ سندی که با ادعای مطرح شده مطابقت داشته باشد وجود ندارد و آنچه آنان مطرح می‌کنند چند ده برابر واقعیتی است که وجود دارد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی گفت: اردوی تیم ملی کشورمان از سوم بهمن ماه با حضور بازیکنان شاغل در لیگ داخلی آغاز می‌شود و چهارم این ماه که مصادف است با فیفا دی لژیونرها هم به ترکیب این تیم اضافه می‌شوند.

وی ادامه داد: این اردو تا ششم بهمن ادامه خواهد داشت و ملی پوشان کشورمان در مرکز تیم‌‌‌های ملی تحت نظر کادر فنی به مرور تمرینات خواهند پرداخت.

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: در روز هفتم بهمن و در دیداری که تیم ملی فوتبال کشورمان میزبان عراق است شاهد کم هزینه ترین و سریعترین صعود به جام جهانی خواهیم بود و ملت شریف ایران این صعود را جشن خواهند گرفت.

شریفی اظهار داشت: برنامه تمرینی ما تا ۱۲ بهمن ادامه خواهد داشت تا با اقتدار به مصاف امارات برویم. در همین مدت منتظر اعلام زمان نهایی حضور رئیس فیفا در ایران خواهیم بود تا جشن ملی صعود به جام جهانی را با حضور همه ایرانیان بگیریم. فردا نیز مجمع گیلان است و برخی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در این مجمع حضور خواهند یافت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید