درددل های گل محمدی در باره پرسپولیس

سرمربی پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی، در رابطه با وضعیت فعلی آن تیم گفت: برای کسب ششمین قهرمانی پرسپولیس سنگ‌اندازی‌های زیادی شد، مشکلاتی وجود داشت که عجیب و باورنکردنی بود. بیشتر اتفاقات فوتبالی و غیرفوتبالی برای ما رخ داد و در این ۹ ماه سه مدیرعامل عوض کردیم. البته هر سه واقعاً زحمت کشیدند اما این زحمات کافی نبود.

وی ادامه داد: باشگاه استقلال موضوعات مختلف را در فدراسیون، داوری و بخش‌های دیگر مدیریت کرد و باید به مجموعه این تیم تبریک بگوییم، کار مهمی در این بخش صورت گرفت و کادر و بازیکنان هم زحمت کشیدند اما این موارد در تیم ما انجام نشد. آدمی نیستم که بهانه‌جویی کنم ولی مشکلات زیادی برای تیم در طول فصل به وجود آمد که در نهایت باعث شد دست ما از قهرمانی دور بماند.

سرمربی پرسپولیس گفت: در این دو سال که در پرسپولیس هستم ۸ یا ۹ بازیکن ملی‌پوش و یا در سطح ملی را از دست دادیم، این کار را برای تیم ما که مشکل مالی دارد و ارکانی اجازه نمی‌دادند بازیکن بگیریم، سخت بود. باشگاه بدهی زیادی داشت و این کار را سخت می‌کرد و اگر این بدهی‌ها نبودند سه مدیرعامل قبلی بهتر می‌توانستند به تیم کمک کنند.

او تاکید کرد: ماندن یا نماندن من اصلاً مهم نیست. مهم این است که همیشه پرسپولیس باید قهرمان شود، از طرف من صحبت‌هایی مطرح شد که گفتند یحیی غرامت خواسته و فضایی را ایجاد کردند که ذهن هواداران خراب شود. می‌خواهند از ناراحتی هواداران سوءاستفاده کرده و آنها باید هوشیارتر باشند. من دو سال دیگر قرارداد دارم اما هیچ وقت غرامت نخواستم. مشکلاتی که الان وجود دارد، حاصل عدم مدیریت مربیان قبلی است، من سه بازی دیگر در این لیگ دارم و تمرکزم روی این بازی‌هاست و باشگاه باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد با من ادامه بدهد یا خیر.

گل‌محمدی درباره جلسه‌ای که با مدیرعامل سرخ‌پوشان داشت، اشاره کرد و گفت: در این جلسه دست او را برای تغییرات احتمالی باز گذاشتم، باشگاه بعد از لیگ حق دارد برای فصل بعد تصمیم‌گیری کند. جا دارد از کادرفنی و بازیکنان باغیرت‌ تیم تشکر کنم که در هر شرایطی وظایف خود را انجام دادند. حرف و حدیث‌هایی پیرامون کادرفنی تیم بود ولی همه آنها را می‌شناسید، حاشیه‌های که در فضای مسموم مجازی به راه می‌اندازند حاصل ذهن افراد مریض بوده است و برای آنها متأسفم.

وی درباره محرومیتش و اینکه در هفته‌های پایانی از کنار زمین تیمش را هدایت نکرده، گفت: خیلی مهم است که مربی در کنار زمین باشد و صحبت‌های فنی را انتقال بدهد. من سه بازی است که کنار زمین نیستم اما هیچ اقدامی برای کم شدن محرومیتم انجام نشد. شاید وقت ندارند اما گله‌مند هستم چون در این مدت هیچ حرکتی از سوی باشگاه انجام نشد.

گل‌محمدی درباره صحنه‌هایی که به شدت عصبانی می‌شد، تصریح کرد: آخر فصل هستیم و اگر بخواهم راجع به این مسائل صحبت کنم عده‌ای می‌گویند که بهانه‌جویی می‌کند. از اتفاقات امسال می‌توان یک کتاب نوشت. وقتی برای تیم بزرگ پرسپولیس مربیگری می‌کنید و در شرایطی هستید که نمی‌توانید حق‌تان را از فوتبال بگیرد، عصبانی می‌شوید. در این فصل یکی دو بار این اتفاقات رخ داد که یک بار در دربی بود و حتی تصمیم به استعفا گرفتم. من از خودم گذشتم، چون وقتی حرف استعفا می‌آید آینده کاری یک مربی تغییر می‌کند، ولی من به خاطر بازیکنان که یک نفر پیدا شود برای حل مشکلات کاری بکند، این کار را کردم اما گوش شنوایی وجود نداشت.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره نقل‌وانتقالات این تیم و بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالاتی سرخپوشان اشاره کرد: دو سال اینجا بودم، ولی فکر می‌کنم یک سال و نیم پنجره بسته بود و درست مواقعی که باید بازیکن می‌گرفتیم همه چیز به هم می ریخت.

گل‌محمدی درباره بازیکنان جدید این تیم و انتقادهایی که می‌شود، گفت: بر اساس بودجه باشگاه و شرایطی که وجود داشت بازیکن گرفتم. بازیکنان ایرانی که جذب شدند بهترین‌های لیگ بودند، خارجی‌ها هم هر سه آنها شاید ۵۰۰ هزار دلار برای‌شان هزینه شده باشد که به اندازه یک بازیکن خارجی دیگر تیم‌ها نبود. وقتی بودجه باشگاه اجازه نمی‌دهد بازیکن باکیفیت بگیریم چه کار باید کرد؟ از آن طرف به بازیکن جدید هم نیاز داشتیم. بازیکنان تاجیک و بازیکن ازبک جوان هستند و اگر باتجربه شوند می‌توانند به درد تیم در سال‌های آینده بخورند. ما حتی پول آب معدنی هم نداشتیم چه برسد به خرید بازیکن گرانقیمت. ما از یک هوادار همه این کمک‌ها را می‌گرفتیم که باید از او تشکر کنم.

سرمربی پرسپولیس درباره حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا و خطر تکرار این اتفاق گفت: قهرمان ایران بودیم و در سید یک آسیا قرار داشتیم. غیبت تیم در این مسابقات دردناک بود. خیلی دوست داشتیم در آسیا حضور داشته باشیم ولی افرادی تصمیم گرفتند این اتفاقات برای این دو تیم رخ بدهد و حالا بیایند و توضیح بدهند. در فوتبال ایران هرکسی هرکاری دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و پاسخگو هم نیست. این شرایط برای سال آینده نیز خطرناک است و از الان باید به فکر باشند.

سرمربی پرسپولیس در خصوص مشکلاتی که در درون دروازه‌ وجود داشت، تصریح کرد: ما مشکلاتی در بحث دروازه داشتیم ولی مشکل اصلی از جایی شروع شد که رادوشوویچ از ایران رفت و کسی هم دلیل رفتن او را توضیح نداد. با رفتن رادو خیلی از مشکلات ما شروع شد و اتفاقاتی که افتاد تبعات غیبت او بود. حس رقابت در دروازه از بین رفت و حامد لک احساس تنهایی کرد. در آن مقطع به دلیل مسائل مالی نمی‌توانستیم به دنبال دروازه‌بان تاپ برویم ولی توانستیم احمد گوهری را جذب کنیم. رفتن رادو ضربه بزرگی به تیم ما زد و مشکلاتی برای تیم ایجاد شد.

وی درباره مصدویت وحید امیری نیز اشاره کرده: وحید امیری ۱۰ روز پرفشار با ما کار کرد ولی در زمین روی یک اتفاق فوتبالی آسیب دید. ما در تیم دکتر داریم و بازیکن با میل خودش به زمین می‌رود. مصدومیتی که داشت عمیق بود و نتوانست ادامه بدهد ولی خوشبختانه فکر می‌کنم به جام جهانی برسد.

وی درباره وضعیت سیدجلال حسینی نیز برای فصل آینده ابراز داشت: با سید دو سه بار صحبت کردم. درباره این موضوع ولی اینکه می‌خواهد تمدید کند یا خیر خودش باید تصمیم بگیرد. نمی‌دانم چه تصمیمی دارد ولی با این سن و سال انرژی خوبی به تیم داد و یک کاپیتان بزرگ برای ما بود.

گل‌محمدی درباره مرتضی پورعلی گنجی و لیست نقل و انتقالاتی پرسپولیس نیز گفت: هیچ لیستی تا الان به باشگاه ندادم، بیرانوند و مرتضی پورعلی‌گنجی در سطح تیم ملی هستند و حضورشان در پرسپولیس جذاب است ولی نمی‌دانم در آینده چه اتفاقاتی قرار است رخ بدهد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره شکایتش از رسول‌پناه هم گفت: امروز شنیدم متاسفانه او مصاحبه کرده است. وی در مقطعی در پرسپولیس حضور داشت و با تصمیم‌هایش باعث ضرر تیم شد. او یک مهره سوخته است و دلیلی ندارد جوابش را بدهم. یک شکایت تازه تنظیم کردیم و وی باید در دادگاه پاسخگو باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید