دبیر: هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که در ورزش کشتی، کامل است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد-  در خصوص عدم حمایت مالی از تیم‌های کشتی استانی علی‌رغم وجود ظرفیت‌ها و تیم‌های خوب، گفت: این موضوع، یک رابطه ۲ طرفه است یعنی هیات کشتی به دنبال اسپانسر قوی است و از طرفی هم خودش باید قوی باشد زیرا اگر قوی باشد می‌تواند اسپانسر قوی بگیرد و در واقع، هیات کشتی و اسپانسر مالی، لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

علیرضا دبیر افزود: امیدواریم کشتی استان زنجان به اندازه‌ای قوی شود که برای کمک کردن به دنبال آن بیایند هرچند شروع این کار، سخت است اما باید استارت را زد زیرا واقعیت این است که با اعتبارات دولتی و ادارات کل ورزش و جوانان در استان‌ها نمی‌توان امور کشتی را پیگیری کرد.

وی با بیان اینکه در بررسی علل افول کشتی کشور به بیش از ۱۰ دلیل مهم رسیدیم، اظهار داشت: یکی از این دلایل، بودجه ناکافی است زیرا اعتبارات در زیرساخت‌ها، جوایز قهرمانان، حقوق مربیان و تبلیغ برای ورزش کشتی بسیار اثرگذار است.

دبیر با بیان اینکه تمام آن‌هایی که وارد ورزش کشتی شده‌اند، هر کدام یک انگیزه‌ای داشته‌اند، خاطرنشان کرد: اما الان باشگاهی وجود ندارد که علاقه‌مندان در آن حضور یابند ضمن اینکه انجام تست روزانه کرونا برای شرکت در باشگاه نیز امکان ندارد همچنین ورزشکار بعد از تمرین، وارد جامعه شده و در معرض خطر است.

وی ادامه داد: هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که در ورزش کشتی، کامل است زیرا هر فردی در یک جایی لنگ می‌زند پس باید از ظرفیت‌ها برای آموزش و تقویت یکدیگر بهره‌مند شویم. همانطور که دانش‌آموز با پایان یافتن یک مقطع تحصیلی به مقطع بالاتر می‌رود در کشتی نیز باید اجازه دهیم شاگردان به درجه‌های بالاتر بروند و این تصمیمی‌است که در انستیتو فدراسیون گرفته شده است.

دبیر خاطرنشان کرد: هر کس اصول را در ورزش کشتی آموزش ببیند تبدیل به قهرمانانی مثل حمید سوریان، رسول خادم و عبداله موحد می‌شود زیرا پایه را خوب یاد گرفته که توانسته مدال‌های فراوانی کسب کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید