دبیر: مدال مسابقات جهانی برای کشتی ما ارزش بالایی دارد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- در مورد احتمال حضور تیم‌‌‌های ملی در این رقابت‌ها عنوان کرد: ما حالت‌‌‌های مختلفی داریم. اول اینکه ما می‌خواستیم در این جهانی شرکت کنیم. من یک مثال می‌زنم. سال ۱۹۷۴ تصمیم می‌گیرند که تیم ملی کشتی به جهانی نرود و به جایش با قدرت در بازی‌های آسیایی کشتی بگیرد. این همه سال از این ماجرا می‌گذرد و هنوز منصور برزگر و محسن فرح‌وشی ناراحتند که چرا در آن جهانی شرکت نکرده‌اند. برزگر آنجا می‌توانسته طلا بگیرد، اما ما به این جهانی نرفته‌ایم.

علیرضا دبیر افزود: مدال مسابقات جهانی برای کشتی ما ارزش بالایی دارد و با وجود هزینه‌های بالایی که این اعزام برای ما داشت، می‌خواستیم حتما در مسابقات شرکت کنیم اما حالا وضعیت تغییر کرده و جام جهانی به جای جهانی برگزار می‌شود. درحالیکه یک تورنمنت گرید ۴-۵ در کشتی دنیا محسوب می‌شود و ما قطعا با تیم کامل و با آن شرایطی که می‌خواستیم در جهانی شرکت کنیم، در این جام جهانی شرکت نمی‌کنیم.

وی درباره تصمیم فدراسیون کشتی در مورد اعزام تیم به مسابقات جام جهانی انفرادی بعد از لغو رقابت‌های جهانی کشتی در سال ۲۰۲۰ در برنامه دایره طلایی اظهار داشت: قبل از صحبت‌هایم از دست دادن رحیم جدی را به جامعه کشتی تسلیت می‌گویم، او گردن من یکی حق زیادی داشت، خصوصا موقعی که رئیس هیئت کشتی تهران بود. در مورد مسابقه جهانی هم این اتفاق قابل پیش بینی بود.

دبیر اضافه کرد: روزی که تشکیل جلسه دادیم به سرمربیان تیم ملی، حمید سوریان و محسن کاوه گفتم از نظر بین ۷۰-۸۰ درصد جهانی برگزار نمی‌شود اما نمی‌توانستیم درشرایطی که اتحادیه جهانی می‌گفت می‌خواهد مسابقه برگزار کند، دست روی دست بگذاریم و همه موارد برنامه ریزی شد. از انتخابی تیم ملی و برگزاری اردوی تیم ملی گرفته تا راه اندازی لیگ که بعد از ماه‌ها تعطیلی، کمیت و کیفیت کشتی را دست سرمربیان تیم ملی می‌داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید