داورزنی: مربیان انگیزه کافی برای حضور قدرتمند در المپیک را ندارند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که بازیکنان تیم ایران باید به کادر فنی تیم ملی اطمینان کامل داشته باشند تا بهترین عملکرد خود را ارائه کنند، گفت: بازی‌های المپیک میدان بسیار مهمی‌است و طبیعی است که هر تیمی‌که از کادر فنی و امکانات بهتری برخودار باشد، احتمال دستیابی بیش‌تری به اهداف خود دارد.

محمدرضا داورزنی اظهار کرد: با بیان این که برخی مربیان تعهدات باشگاهی دارند اما منتظر تصمیم‌گیری فدراسیون ایران هستند و احتمال تغییر در قرارداد باشگاهی خود دارند، گفت: البته برخی از مربیان بزرگ جهان نیز همکاری با یک باشگاه را دلیل بر نپذیرفتن هدایت تیم ملی یک کشور نمی‌دانند.

داورزنی ادامه داد: یکی از آرزوهای بزرگ من، استفاده از کادر صددرصد ایرانی در تیم ملی والیبال است، اما با توجه شرایط کنونی و آرمان والیبال ایران در المپیک و تصویب کمیته فنی، استفاده از سرمربی ایرانی امکان‌پذیر نیست. اما یقین دارم که در آینده حتما این اتفاق خواهد افتاد و مربیان ایرانی در جهان مطرح خواهند شد.

وی با یادآوری این که برخی مربیان جهان با استفاده از والیبال به تجارت مشغول هستند و انگیزه کافی برای حضور قدرتمند در المپیک را ندارند، تاکید کرد: این مربیان گزینه مناسبی برای تیم ایران نیستند و به همین دلیل، دایره انتخاب سرمربی تیم ملی محدود است و باید از بین مربیانی که انگیزه و برنامه خوبی برای تیم ما دارند، استفاده کنیم. مربی انتخابی نباید اولویت نخستش درآمد باشد؛ باید انگیزه‌های فرامادی برای هدایت تیم ملی والیبال ایران داشته باشد.

داورزنی عنوان کرد: محدوده انتخاب سرمربی از بین نفرات بسیار انگشت شماری است. زیرا تیم‌های المپیکی سرمربیان خود را مشخص کرده‌اند و برخی مربیان نیز از نظر مسایل شخصی امکان فعالیت در ایران را ندارند و یا علاقه‌ای به کار مربی‌گری در کشورهای آسیایی را ندارند. از سوی دیگر برخی مربیان خودشان اظهار تمایل برای همکاری در ایران کرده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید