داوران مدافع داوری، نامه به رئیس جمهور

با پیگیری‌های موعود بنیادی‌فر و با همکاری چند داور فوتبال، شب گذشته نامه‌ای از سوی داوران به رییس جمهور ارسال شد که در آن تعدادی از داوران فوتبال ایران خواستار حضور VAR در فوتبال ایران با دخالت مستقیم رییس جمهور شدند. این نامه نکات زیادی دارد که مهم‌ترین نکته آن، دلسرد شدن داوران از فدراسیون فوتبال است.

داوران در حالی درخواست خود را به صورت مستقیم برای وزارت ورزش و رییس جمهور فرستاده‌اند که کمیته داوران و دپارتمان داوری را نادیده گرفته و از عملکرد آن‌ها دلسرد شده‌اند. نادیده گرفتن مدیران و مسئولان یک کمیته از سوی یک قشر، آن هم در بحث داوری خبر از این می‌دهد که اعضای کمیته داوران فکر می‌کنند با کارهای کوچکی مثل افزایش حقوق داوران که آن هم وظیفه‌شان است، تا یک سال بار خود را بسته اند و به وظایفشان عمل کرده اند. بحث VAR، مشکل یکی دو روزه فوتبال و داوری ایران نیست و از سال‌ها قبل این مشکل وجود داشته اما فدراسیون و کمیته داوران جدید هم با این ذهنیت روی کار آمدند که حل این مشکل اولویت آن‌ها باشد نه این که اگر یک بار سعی کردند و این اتفاق نیفتاد، بی‌خیال آن شوند و آن را به امان خدا بسپارند.

موعود بنیادی فر، سردسته داورانی که پایه‌گذار ارسال نامه به رییس جمهور شده، در گفت‌وگویی در این خصوص اظهار کرد: مگر کار نابه حقی انجام دادیم که بعضی افراد اینگونه نسبت به ما موضع گرفته‌اند؟ اگر VAR در همین بازی پرسپولیس و صنعت نفت وجود داشت، این همه هجمه بر روی داور ایجاد نمی‌شد. چیزی که ما می‌خواهیم، هم به نفع داوران است و هم به نفع فوتبال ایران. این کار، عملی خودجوش بوده و به نظرم ایرادی ندارد. به جز فغانی که آن هم در خارج از ایران و به خاطر جام جهانی، لایسنس VAR گرفته، هیچ‌کدام از داوران ما با وجود بین‌المللی بودن، نمی‌توانند در مسابقات رسمی‌مثل مقدماتی جام جهانی یا لیگ قهرمانان آسیا قضاوت کنند. این برای داوری ایران بد است و ما چیزی جز سربلندی داوری ایران در آسیا و جهان نمی‌خواهیم.

یکی از اعضای کمیته داوران و دپارتمان داوری در واکنش به این موضوع گفت: من دوست ندارم در این خصوص صحبت کنم و حرفی بزنم. کمیته داوران در حالی پیگیری این قضیه است و از ابتدایی که کفاشیان روی کار آمده، پیگیر حضور VAR شده و یک بار هم که به خاطر حواشی و مسائل حاشیه‌ای، لغو شد. فعلا نمی‌شود درباره این مسئله صحبت کرد و بهتر است رییس کمیته داوران در این خصوص نظر دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید