داوران لیگ برتری در آزمون داوری

طی یکی دو روز گذشته شایعه برگزاری کلاس 180 نفره دانش افزایی داوران برای لیگ برتر بیست و یکم منتشر شد در حالی که برخی نسبت به حضور این تعداد زیاد داوران در شرایط کرونایی ایراد گرفته بودند. آنها مدعی بودند که بهتر است مانند فیفا کلاس‌های داوری به شکل مجازی برگزار شود تا کرونا داوران لیگ برتری را تهدید نکند.

لازم به ذکر است بر اساس استاندارد تعداد داوران در لیگ‌های مهم فوتبال دنیا مشخص است. از جمله در بوندس لیگای یک فقط 26 داور وسط حضور دارند و بازی‌ها را قضاوت می‌کنند، در لالیگای اسپانیا و حتی سری آ ایتالیا 20 داور وسط بازی‌ها را قضاوت می‌کنند.

از طرف دیگر مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال و داوری تصمیم گرفته‌اند با توجه به اینکه دو سال است داوران لیگ برتر کلاس‌های حضوری دانش افزایی پیش از فصل نداشته‌اند هر طور شده  کلاس‌های داوری به صورت حضوری و با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی صورت بگیرد. در پایان کلاس‌ها نیز از داوران حاضر تست آمادگی جسمانی دقیق گرفته خواهد شد زیرا این داوران قرار است در ویترین فوتبال ایران قضاوت کنند و باید آمادگی جسمانی مطلوبی داشته باشند.

البته هنوز محل دقیق برگزاری کلاس داوری پیش فصل لیگ برتر اعلام نشده اما به خاطر شرایط کرونا برگزاری این کلاس در ترکیه و خارج از ایران منتفی است و کلاس داوران لیگ برتری در یکی از استان‌های کشور و در شرایط مطلوب برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید