دانش آموزان باید یادبگیرند که چه خطراتی آن‌ها را تهدید می‌کند

سرویس سلامت پایگاه خبری صدای معتمد -سید محمد بطحائی در همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک که با حضور بیش از ۶ هزار همیار پلیس از دانش آموزان مدارس استان تهران در استادیوم ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایفی که وزارت آموزش و پرورش به عنوان یکی از سازمان‌‌‌های اجرایی جامعه بر عهده دارد، تقویت مهارت هایی است که دانش آموزان در زندگی فردی و اجتماعی به آن نیاز دارند. بچه‌ها باید مهارتهایی را تمرین کنند که در زندگی آنها به کار بیاید و در این میان یکی از مهمترین مهارتها مهارت حفاظت از خود در برابر تهدیدهایی است که در زندگی اجتماعی وجود دارد.

وی ادامه داد: دانش آموزان باید یاد بگیرند که چه خطراتی جسم و روح آنها را تهدید می‌کند، این خطرات را بشناسند و بدانند چگونه خود را از این خطرات دور نگه دارند و صدمات آن خطرات را نسبت به خودشان و دیگران کاهش دهند.

 بدون همکاری دستگاه ها، آموزش، موثر نخواهد بود

وزیر آموزش و پرورش درادامه، بیان کرد: بدون مشارکت همه جانبه همه دستگاه‌‌‌های زیربط این آموزشها را نمی‌توان موثر خواند چراکه آموزش یک ماموریت ملی است و با همکاری همه اقشار و دستگاه‌ها  می‌توانیم در آینده نرخ تصادفات را کاهش دهیم.

بطحائی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی به صورت مستمر و مداوم اینچنین مهارت‌ها را در جامعه تمرین کنیم  قطعا نرخ تصادف را می‌توانیم به حداقل برسانیم.

توجه به خطرات تهدیدکننده ایمنی سفرها

وزیر آموزش و پرورش در ادامه یکی از مهمترین این خطرات را خطرات تهدیدکننده ایمنی سفرها برشمرد و گفت: شاید یکی از مهمترین خطرات ناشی از پیامدهای زندگی در جوامع توسعه یافته خطرات سفرهای درون شهری و جاده ای است. امروز رعایت نکات ایمنی در سفرها در کاهش آسیب‌‌‌های اجتماعی بسیار موثر است.

بطحائی ادامه داد: طبق آخرین گزارشها نقش عامل انسانی در کاهش خطرات و صدمات نقش اصلی را به خود اختصاص می‌دهد. آموزشهای مستمر و مداوم به دانش آموزان و تقویت مهارت هایشان در زمان تحصیل بسیار می‌تواند در کاهش خطرات در سفرهای درون شهری و جاده ای کمک کند.

آموزش وپرورش برای ارائه آموزش‌‌‌های این حوزه آمادگی دارد

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت ضمن اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای ارائه آموزش‌ها و مهارت‌‌‌های لازم در این زمینه گفت: آموزش و پرورش می‌تواند این آموزش‌ها را در برنامه رسمی‌خود بگنجاند تا سهم قابل توجهی در کاهش صدماتی ایفا کند که هر روز شهروندان ما به دلیل رعایت نکردن فرهنگ ترافیک جان خود را از دست می‌دهند.

شبکه اختصاصی آموزش، برای دانش آموزان و اولیای آن ها

وی افزود: ما بسترهای لازم برای سرعت بخشیدن به این مهارتها و آموزشها را در آموزش و پرورش فراهم کردیم. یک شبکه اختصاصی را در آموزش و پرورش در دست اقدام داریم که این شبکه آموزشهایی را به صورت ویژه برای دانش آموزان و اولیای دانش آموزان از طریق متخصصان امر فراهم می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ایجاد مرکز کنترل سفرهای دانش آموزی در وزارت آموزش و پرورش گفت: این مرکز به صورت ۲۴ ساعته همه سفرها را تحت نظر خواهد داشت و اگر احساس کنیم خطری دانش آموزان ما را در یکی از سفرها تهدید می‌کند آن سفر را متوقف می‌کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید