دامغانی: اتاق فکر فدراسیون از افراد خوبی تشکیل شده است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- محمدرضا دامغانی کارشناس والیبال ایران در مورد ویژگی‌های یک مربی خوب برای رده‌ نوجوانان گفت: تاثیر گذاری مربی در رده نوجوانان بیشتر از رده بزرگسالان است. نوجوانانی که ما دعوت می‌کنیم مثل موم انعطاف پذیر هستند ومربی تاثیر گذار است. مربی رده نوجوانان باید فاکتورهایی مثل نظم و انضباط در فضای کار، استفاده از ادبیات پدرانه در گفت و گو با بازیکنان و از همه مهم تر تجربه کافی برای کار کردن در این زمینه را داشته باشد.

محمدرضا دامغانی اظهار کرد: در این رده برای مربیگری تجربه حرف اول را میزند. دوستانی هم هستند که علاقمند به فعالیت در این رده هستند، اما با توجه به حساسیت شرایط در سال جاری کار سخت است. مربی که انتخاب میشود باید با یک گروه قوی کار کند.

وی افزود: خوشبختانه اتاق فکر فدراسیون از افراد خوبی تشکیل شده و در دوره‌های قبل انقدر حساسیت وجود نداشت، الان شرایط تیم نوجوانان هم باید در کمیته فنی مطرح شود تا بتوانند بهترین فرد را انتخاب کنند که برای آینده والیبال خوب باشد. داورزنی گفته بود که مربی جدید تا حدودی انتخاب شده است، امیدوارم هرکس که هست با یک کادر قوی کار را شروع کند.

دامغانی در مورد دو گزینه نهایی سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان نیز گفت: غیر از این دو گزینه هم نفرات دیگری بودند که بخاطر دلایل مختلف نتوانستند بیایند. اکنون باید بدانیم که هیچ دلیل قطعی نیست که اگر آلکنو با تیم ملی روسیه موفق بوده با ایران هم موفق باشد. اصلا شرایط والیبال روسیه با والیبال ایران از نظر نیروی انسانی، امکاناتی و … قابل مقایسه نیست.

دامغانی خاطرنشان کرد: پتانسیل روسیه خیلی بیشتر است. ما شاید ۱۲ بازیکن سطح جهانی داریم اما در روسیه اینطور نیست، البته آلکنو تجربه زیادی دارد و به نظرم میتواند کمک کننده باشد. او سبک مدیریتی خاصی هم در تیم دارد که هم سطح با بحث فنی مهم است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید