خوزه مورینیو و چاله ای دیگر

خوزه مورینیو سرمربی نام آشنای جهان فوتبال، پس از برکناری از هدایت تاتنهام، تابستان امسال تصمیم گرفت که جانشین پل فونسکای پرتغالی روی نیمکت رم شود و قراردادی سه ساله را با این تیم به امضا برساند.

خوزه مورینیو فصل را بسیار خوب شروع کرد و موفق شد به همراه تیمش شش پیروزی از هفت بازی به دست آورد تا همه منتظر بازگشت رم به جمع مدعیان پس از سال‌ها باشند اما پس از شکست این تیم برابر لاتزیو در دربی رم در ماه سپتامبر همه چیز تغییر کرد.

رم حالا پنج شکست را در چارچوب رقابت‌های لیگ ایتالیا تجربه کرده و این در حالی است که فونسکا فصل گذشته تا همین هفته تنها سه شکست در کارنامه داشت و پنج امتیاز بیشتر از تیم مورینیو به دست آورده بود تا پس از انجام 12 بازی 24 امتیازی باشد.

باید به این موضوع نیز اشاره کرد که رم یکی از این سه بازی را نیز به دلایل انضباطی باخته بود چرا که آمادو دیاوارا به اشتباه در فهرست زیر 22 سال قرار گرفته بود و در حالی که بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید اما رم 0-3 بازنده اعلام شد.

فونسکا پس از انجام 12 بازی در هفت دیدار به پیروزی رسیده بود اما این آمار برای خوزه مورینیو شش بازی است. این تیم همچنان تحت هدایت فونسکا موفق شده بود  27 گل به ثمر برساند که شش گل از فصل فعلی بیشتر بود.

با این حال رکورد دفاعی جالوروسی تحت هدایت خوزه مورینیو تا حدی بهبود پیدا کرده و این تیم در 12 بازی 15 گل دریافت کرده در حالی که تیم فونسکا در فصل 21-2020 در همین تعداد بازی 17 گل دریافت کرده بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید