خلیلیان: تصمیم‌گیری درباره تعطیلی ورزش بسیار سخت است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- دکتر مهرزاد خلیلیان رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش درباره تعطیلی لیگ‌های سراسر دنیا گفت: تصمیم‌های متفاوتی در قسمت‌های مختلف دنیا درباره ادامه برگزاری مسابقات گرفته شده است. برخی از آنها اقدام به تعطیلی و برخی نیز تصمیم به بازگشت به روال گذشته و ادامه تمرینات را دارند.

دکتر مهرزاد خلیلیان اظهارکرد: خوشبختانه بر اساس بیانیه دوازدهم که با همکاری و هماهنگی وزارت ورزش اعلام شده است، تمرینات ورزش‌های انفرادی و بدون تجمع در شهرهای سفید و با رعایت فاصله‌گیری فیزیکی قابل بازگشایی هستند.

خلیلیان بازگشت به روند عادی را وابسته به شرایط شیوع ویروس و تعداد مبتلایان دانست و تصریح کرد: ممکن است در هفته‌های آینده با بهبود شرایط و هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت خبرهای خوبی درباره بازگشایی ورزشگاه‌ها اعلام کنیم.

وی افزود: متأسفانه هر روز عوارض جدیدی از این ویروس کشف می‌شود و فرضیات قبلی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. به همین دلیل تصمیم‌گیری درباره آن بسیار مشکل و پیچیده است. اگر در هفته پیش رو تعداد مبتلایان به ویروس کرونا روند کاهشی پیدا کند، ما می‌توانیم وزارت بهداشت و درمان را درباره آغاز فعالیت‌های ورزشی راحت‌تر قانع کنیم.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش خاطرنشان کرد: آنچه که در سنسیو ایتالیا موجب کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان ایتالیایی شد، عشق و علاقه آنها به فوتبال و اصرار بر ادامه برگزاری مسابقات بود.

وی یادآورشد: تاکنون هیچ‌گونه خبری مبنی بر اجازه انجام تمرینات در ورزشگاه‌های کشور وجود ندارد. البته با در نظر گرفتن آمارهای سه روز گذشته که نشان از افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ دارد، احتمال بازگشایی در این هفته کم است.

خلیلیان ادامه داد: صدها باشگاه بدنسازی که برای تعداد زیادی از افراد اشتغال ایجاد کرده بود غیرفعال شده و وضعیت اقتصادی این افراد را دشوار کرده است. از این رو برای تصمیم‌گیری جهت چنین موضوع مهمی‌باید معیشت خانواده‌ها را نیز در نظر گرفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید