خطیر: ایرادهای فیفا به اساسنامه فدراسیون اساسی است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی خطیر مدیر اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: ایرادهای فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال یکسری ایرادهای پایه ای و اساسی بوده است که با نیازهای اساسنامه استاندارد فدراسیون‌‌‌های عضو فیفا مطابقت نداشته است.

علی خطیر افزود: اشکال‌هایی از قبیل استقلال ارکان قضایی فدراسیون فوتبال، حذف افراد دولتی ( وزیر و معاون وزیر ورزش) از مجمع فدراسیون فوتبال، ساختار و تقسیم قدرت هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، افزایش نقش بانوان در مجمع فدراسیون فوتبال و مواردی از این قبیل.

مدیر اسبق تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: به نظر من این دخالت فیفا و تعویق انتخابات فدراسیون به منظور اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال یک فرصت حیاتی و مناسب جهت تنظیم یک اساسنامه کامل و جامع بعنوان یک سند و نقشه راه برای داشتن یک فدراسیون پویا و قوی در آینده نزدیک خواهد بود.

وی ادامه داد: امیدوارم مسئولان محترم فدراسیون فوتبال با جمع آوری خرد و مشارکت جمعی بدنه فوتبال بتواند این مسئولیت خطیر و مهم را به نحو احسن و شایسته ای به منظور برگزاری یک انتخابات آزاد و عادلانه به سرانجام برساند.

مدیر اسبق تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه دوستان عزیز در فدراسیون فوتبال باید حساسیت و مراقبت بیشتری در تصمیم گیری‌‌‌های خود داشته باشند،ابراز کرد: نکته مهم در این اتفاق که به نوعی یک اتفاق تقریبا نادر در ورود فیفا به مسائل فدراسیون‌‌‌های عضو بوده این است که فیفا این بار به خاطر مساله دخالت دولت در امور فدراسیون ورود نکرده بلکه به خاطر بی برنامگی مدیریت در اداره امور فدراسیون ورود کرده است.

خطیر تصریح کرد: در این تصمیم فیفا دقیقا مطابق با بند ٨-٢ اساسنامه فیفا است که به کمیته اجرایی فیفا این حق را می‌دهد تا در یک شرایط خاص اعضای هیت رئیسه فدراسیون‌‌‌های عضو را با مشورت و نظر کنفدراسیون مربوطه برکنار و برای یک دوره زمانی مشخص با کمیته انتقالی جایگزین کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید