خطیبی از دلال‌بازی و خیانت ستاره‌های تراکتور می‌گوید

مشکلات سر راه خطیبی در مواجهه با تیم تراکتور

رسول خطیبی به دلال بازی و خیانت برخی افراد میلیاردی به تراکتور قبل از ورودش به این باشگاه پرهوادار معترض شد.

سرمربی تراکتور که شب گذشته دلیل باخت به پرسپولیس در سوپرجام را حمایت دولت و وزارت ورزش از حریف اعلام کرده بود، با گذشت چند ساعت به مسائل داخلی باشگاه پرداخت.

وی در گفت‌و‌گو با رسانه باشگاه تراکتور درباره شرایط این تیم اظهار داشت:روزی که پیشنهاد تراکتور را دریافت کردم و در آلومینیوم بودم از دوتیم دیگر لیگ برتر نیز پیشنهاد داشتم و شرایط تراکتور را می‌دانستم. تمامی‌این روزها را پیش‌بینی می‌کردم و اهل بهانه آوردن نیستم که بگویم زمین کج بود و دیوار! من تمامی‌این شرایط سخت را می‌دانستم و خواست خودم بود که وارد این مشکلات بی‌شمار شوم.

وی افزود: تیمی‌را تحویل گرفتم که بالانس نبود، یک پست ترافیک بازیکن داشت و پستی بازیکن نداشت و یا یک بازیکن در یک پست و این برای تیمی‌که برای چهار جام بسته شده بود خیلی عجیب بود. به نظر من برای حضور در چهار جام باید برای هر پست دو بازیکن آماده جذب می‌شد و نام‌ها باید بر اساس نیاز تیم باشد نه نیاز افراد خاص!این ساختار تیمی‌باید اصلاح شود
سرمربی تراکتور گفت: من به‌خاطر نام بزرگ تراکتور تمامی‌این مشکلات و حواشی‌های موجود را با عشق قبول کردم تا این ساختار کج را اصلاح کنم و با کمک مدیریت و حمایت هواداران اجازه ندهیم تا دردانه آذربایجان را حیاط خلوت بکنند و این اصلاح ساختار را انجام خواهم داد، حتی اگر به قیمت نابودی خودم باشد. تراکتور از لحاظ امکانات سخت افزاری یکی از یهترین‌‌‌های ایران است.

خطیبی تصریح کرد: با مالکیت و هیئت مدیره اولین روز صحبت کرده‌ایم و برنامه داریم تا تیم را برای فصل‌های آتی ببندیم و برای فصل بعد تیمی‌بسته خواهد شد که برای سه فصل نیاز‌های فنی تراکتور تامین شود، ولی متاسفانه آقایان مدیر در این باشگاه به هوادار و مالک ظلم کرده‌اند. تیمی‌بسته‌اند که بازیکن بدون یک دقیقه بازی 20 میلیارد طلبکار شده است یا مهاجمی‌آورده‌اند ماهیانه چهار صدمیلیون حقوق می‌گرفت و در یک فصل و نیم سه گل هم نزده است. اینها به فوتبال آذربایجان خیانت کرده‌اند و لازم می‌دانم این را بگویم که برخی از مدیران گذشته از اعتماد آقای زنوزی سوءاستفاده و در حق تراکتور و آقای زنوزی ظلم کردند.

خطیبی ادامه داد: جلوی این ساختار نامنظم فنی باید در جایی گرفته می‌شد و هیچ مربی دوست نداشت که به خاطر ساختار فنی تراکتور خود را درگیر کند. این چنین بود که آقایان آمدند و رفتند و تنها چیزی که ماند یک هزینه‌های چند صد میلیاردی روی دست بخش خصوصی و شخص آقای زنوزی بوده است و دلشکستگی و اعصاب خردکنی برای هوادار.

افشاگری خطیبی از دلال‌بازی و خیانت ستاره‌ها در تراکتور

وی تصریح کرد: تراکتور متعصب‌ترین و خاص ترین هواداران فوتبال را دارد و همگی آنها به نام تراکتور و آذربایجان عشق دارند و با آن زندگی می‌کنند. سلیقه‌ها مختلف است و آنها حق اعتراض و انتقاد دارند ولی مشکل از جایی شروع شد که کرونا باعث شد تا هوادار از استادیوم‌ها دور شوند و قدرت افتاد دست برخی مجازی‌ها و مشخص نبود چه کسی هوادار است و چه کسی کاسب.

سرمربی تراکتور با بیان اینکه از نبود هواداران در استادیوم سوءاستفاده شده و برخی مجازی‌ها آمدند و خود را هوادار نامیدند و با همه مشکل داشتند و بزرگترین ضربه از نبود هوادار را تراکتور خورد، گفت: در این میان دلالی قدرت گرفت و با خط دهی در این فضای کثیف بازیکن آوردند، ارنج دادند، مربی آوردند و دیگر ما فضای خالص هواداری را شاهد نبودیم و نمی‌دانم دوست کیست و دشمن چه کسی است. متاسفانه آنقدر قدرت گرفته‌اند که فضا را کنترل و از احساسات هواداران سواستفاده می‌کنند. در این فضای مصنوعی و غیر واقعی نفراتی که منافع خود را از سفره تراکتور قطع شده می‌بینند بر این فضای غیر واقعی و فیک جهت می‌دهند و با نام هوادار زمین و زمان را برهم می‌دوزند و متاسفانه در داخل تیم‌ها نیز ریشه انداخته‌اند.

خطیبی گفت: من به‌عنوان یک مربی دوست دارم تیمی‌پر از ستاره داشته باشم و ستاره واقعی بازیکنی است که چه در داخل زمین باشد و چه روی نیمکت دلش با تیم باشد و برای نام تیم خود و هوادارانش بازی کند نه اینکه با خط دهی‌های بیرون تلاش کنند که نتیجه بازی‌ها را تغییر دهند یا مصاحبه کند و بگوید من بخاطر هواداران تراکتور آمدم! از طرفی بیاید به عوامل باشگاه بگوید پولم را ندهید تمرین یا بازی نمی‌کنم یا تا ساعت سه نصف شب بیدار بماند و بی‌مسئولیتی در قبال باشگاه داشته باشد. من و باشگاه تصمیم داریم جلوی بعضی از این بازیکنانی که به نظر خودشان زرنگ هستند بایستیم.

وی افزود: در سال‌های گذشته یک ساختار فنی درست کرده بودند که سالانه صدها میلیارد هزینه می‌شد و این دیوار کج تا انتها کج بود و هیچ کسی جرات دست زدن به آن را نداشت. مدیریت کلان هم با دیدن شرایط به دنبال راه چاره بود ولی هر تغییر ساختاری به یک جهاد نیاز نداشت و هر جهادی یک قربانی و در این میان کسی نبود که برای تراکتور قربانی شود.  بدون منت می‌گویم هم برای خودم، تراکتور و نام آذربایجان آمدم تا این ساختار کج را اصلاح کنم و یک خبر بد به بیرون مانده‌های سفره تراکتور بدهم که ما برای فصل آتی تیمی‌با ساختار درست و حرفه‌ای خواهیم بست. من به‌عنوان سرمربی و تیم مدیریتی و در راس آن مالکیت باشگاه از این ساختار سازی حرفه‌ای حمایت کرده و جلوی تمامی‌موانع ایستادگی خواهیم کرد و قطعا هواداران نیز از اصلاح ساختار فنی تیم حمایت خواهند کرد.

سرمربی تراکتور یادآور شد: روزی که تراکتور را تحویل گرفتم اعلام کردم که به تمامی‌بازیکنان نیاز دارم و در حقیقت بازیکن زیادی نداشتم که بخواهیم لیست خروجی داشته باشیم، ولی قبل از ورود من چند بازیکن درخواست جدایی داشتند و از طرفی فرصت نقل و انتقالات تقریبا تمام شده بود و با همان سیستم دلالی بازیکنان یکی پس از دیگری ساز جدایی زده بودند. آیا شخصیت تراکتور این اجازه را می‌داد که بازیکنی که دلش با تیم نیست پیراهنش را برتن کند؟ نا سلامتی شعار می‌دهیم ( قرمزی کوینح بابا غیرت ایستر) ولی برای راه رفتن بازیکن در زمین چند 10 میلیارد پول بدهیم؟ صراحتا اعلام می‌کنم که نه من و نه باشگاه خواستار جدایی هیچ بازیکنی نبودیم و تنها بازیکنی که در اختیار باشگاه قرار دادیم سعید واسعی بود که مشکلات محرومیتی و قراردادی داشته است. خلاصه مطلب اینکه جایگاه نام تراکتور خیلی بالاتر از نام بازیکن است و هر بازیکنی که به این تیم عرق و تعصب نداشته باشد، جایگاهی در این تیم نخواهد داشت.

خطیبی گفت: من یک عمر فوتبال بازی کرده‌ام و می‌دانم چه حرکتی در زمین فنی است و چه حرکتی عمدی! مگر هوادار غیرتش می‌کشد که بازیکن بیاید و کاری کند که تیمش ضربه بخورد؟ یک بازیکن در داخل زمین از جانش مایه می‌گذارد و یک بازیکن هم با تمام بی‌مسئولیتی با یک حرکت بچه گانه کل زحمات مجموعه را بر باد می‌دهد و از من انتظار دارند سکوت کنم؟ بازیکن باید شب و روز در خدمت تیم باشد و تمرکزش برای بازی باشد و هواداری که زندگی‌اش را فدای این تیم کرده اینها را می‌بیند و از ما انتظار برخورد دارد.

وی ادامه داد:‌ هواداران نگران بازیکنان رفته و وضعیت این تیم برای فصل آینده هستند و می‌خواهم این خبر را به آنها بدهم که برای فصل آینده برنامه‌ریزی کاملی داریم و تا امروز با چهار بازیکن در پست‌های مختلف که نیاز داریم قرارداد رسمی‌بسته‌ایم و فردای آخرین بازی این فصل آنها را معرفی خواهیم کرد. این پایان کار ما نیست و با چند بازیکن دیگر نیز به طور جدی در حال مذاکره هستیم و تیمی‌خواهیم بست که حداقل برای سه فصل نیازهای فنی تیم را تامین کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید