خطر پیر شدن برای پرسپولیس

«سن یک عدد است» اما در فوتبال خیلی نمی‌توان به آن معتقد بود. البته که همیشه استثناهایی هستند و در فوتبال خودمان سید جلال حسینی بارزترین مثال برای این اتفاق است. با این حال در تمام تیم‌های دنیا بازیکنان جوانتر خواهان بیشتری دارند و تیم جوانتر در بزنگاه‌های حساس مزد دوندگی و شادابی خود را خواهد گرفت و البته خیال باشگاه از داشتن یک پشتوانه قوی هم راحت است.

پرسپولیس قهرمان پنج دوره اخیر لیگ برتر سعی کرده تا حدودی ترکیب اصلی خود را حفظ کند و این اتفاق باعث شده تا تیم سال به سال پیرتر از گذشته شود.

این تیم هر چند بازیکنان بالای ۳۰ سال آماده ای دارد اما از حیث متوسط سنی سال به سال پیرتر می‌شود و چون مجموعه اصلی تیم حفظ می‌شود به طور اتوماتیک میانگین سنی این تیم یک سال بالاتر خواهد رفت.

 قرمزها در اولین خرید خود در نقل و انتقالات سراغ علیرضا ابراهیمی‌مدافع گل گهر سیرجان رفتند که متولد سال ۱۳۶۸ است، دومین نفری که پرسپولیس روی او دست گذاشته و شایعاتی در خصوص حضور او در جمع سرخ‌ها به گوش می‌رسد سجاد شهباززاده است که او هم در سال ۶۸ به دنیا آمده است و امسال ۳۲ ساله خواهد شد و اگر به جمع شاگردان گل محمدی اضافه شود، میانگین سنی پرسپولیس باز هم بالاتر خواهد رفت.

در تیم کنونی پرسپولیس، سیدجلال حسینی متولد سال ۱۳۶۰، وحید امیری و کمال کامیابی نیا متولد ۱۳۶۷، بوژیدار رادوشویچ، علیرضا ابراهیمی‌و عیسی آل کثیر متولد ۱۳۶۸، مهدی شیری و حامد لک متولد ۱۳۶۹ هستند و امید عالیشاه در سال ۱۳۷۰ به دنیا آمده است.

 با حضور احتمالی سجاد شهباززاده تعداد یاران پرسپولیس که امسال حداقل ۳۰ سال دارند به ۱۰ نفر خواهد رسید که می‌تواند یک زنگ خطر برای پرسپولیس باشد که تیمی‌با اکثریت نفرات بالای ۳۰ سال را در اختیار دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید