خسرویار: توانایی قرار گرفتن در بین سه نامزد برتر آسیا را دارم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- کتایون خسرویار سرمربی سابق تیم فوتبال دختران با اشاره به اینکه توانایی قرار گرفتن در بین سه نامزد برتر آسیا را دارم، گفت: امیدوارم مربیان دیگر این مسیر را ادامه دهند و به آینده فکر کنند. فوتبال ژاپن همه امکانات و توانایی لازم و تیم‌های پایه و بازیکنان خوبی در اختیار دارد.

کتایون خسرویار اظهار کرد: شرایط در ژاپن با ایران متفاوت است. دختران فوتبالیست به جای آغاز فعالیت فوتبالی از سن ۵ یا ۶ سالگی، از ۱۳ یا ۱۴سالگی فوتبال را شروع می‌کنند و این در حالی است که در ژاپن، دختران از سن ۶ سالگی آموزش می‌بینند.

او ادامه داد: ما باید فعالیت‌های فوتبالی را از سنین پایه آغاز کنیم. تا حدودی به برنامه‌های خود رسیدیم اما این کافی نیست و باید تلاش بیشتری کنیم تا به اهداف خود دست یابیم. برنامه ریزی کشورها برای سنین پایه بسیار دقیق است. در هفته یک بازی دارند و تورنمنت‌های مختلف در یک روز دو بازی دارند.

خسرویار ابراز کرد: تیم‌های خارجی از ایران موفق‌تر هستند چرا که در رده‌های پایه لیگ‌های مختلفی را راه اندازی کرده و همواره بازیکنان در شرایط مسابقه قرار دارند. در ژاپن مربیان مختلفی در سنین‌های مختلف بازیکنان را مدیریت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به موفقیت باید دست به دست هم دهیم، گفت: درست است که من اولین بودم و این برایم باعث خوشحالی و افتخار است اما نمی‌خواهم آخرین باشم. برای رسیدن به موفقیت باید مسیر را هموار کرد و با برنامه ریزی در بهترین وضعیت ممکن ایستاد. باید همه برای توسعه تلاش کنند و مسیری که ساختم، ادامه دهند.

خسرویار گفت: سعی کردم تیم پایه‌ای را درست کنم و به همه نشان دهم که دختران ملی‌پوش ایرانی با استعدادهای بی نظیر، می‌توانند موفق باشند. تلاش کردم برای ایران کار کنم و نشان دهم که فوتبالیست ایرانی بخاطر استعدادش می‌تواند موفق باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید