خبری خوش! تیم برق شیراز احیاء شد

سال ها قبل و درسال ۱۳۲۵ عده‌ای از جوانان ورزش‌دوست شیرازی که در کارخانه چراغ‌برق شیراز کار می‌کردند،با همت ابراهیم نعمت‌اللهی یک تیم فوتبال را تشکیل دادند که با موافقت مدیرعامل وقت شرکت برق منطقه ای فارس تحت پوشش این شرکت در آمد و قدیمی ترین باشگاه ورزشی ایران پیش از باشگاه دوچرخه سواران ( تاج ) تاسیس شد.
کسب عنوان بهترین تیم شهرستانی در جام تخت جمشید (۱۳۵۶) شرکت در جام دیوار بزرگ چین و کسب مقام سوم، حضوردر دو فینال جام حذفی وکسب مقام قهرمانی که منجر به شرکت در مسابقات جام باشگا ه های آسیا شد، داشتن چندین ملی پوش در رده های مختلف سنی، کاپیتانی غلام پیروانی مدافع این تیم در تیم ملی جوانان ایران و کسب چندین مقام قهرمانی در رده های مختلف سنی درکشور در ویترین افتخارات این باشگاه ۷۶ ساله دیده می شود.
برق شیراز در سال ۱۳۷۸ دوباره به سطح اول فوتبال ایران بازگشتند و پس از شکل گیری لیگ برتر و حضور موفق درهشت دوره سرانجام در سا ل ۱۳۸۸ پس از هفته ها صدرنشینی در لیگ برتر با تغییر چهار مربی و با مدیریت  عبدالرسول فلاح مدیر عامل کنونی تیم فجر شهید سپاسی  به دسته اول سقوط کرد تا صدای خرد شدن این باشگاه قدیمی شنیده شود.

توپ برق ۷۶ ساله شیراز به چرخش در آمد 
 پیروانی :روزی به یاد ماندنی برای برقی ها 

با  خاموش شدن برق شیراز تمام موسپیدان این باشگاه که افتخارات زیادی کسب کرده بودند به بوته فراموشی سپرده شدند.
۲۳ فروردین  ماه ۱۴۰۱  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس  با بیان اینکه تیم برق شیراز به مالک جدید واگذار شد، اعلام کرد: سرمایه‌گذار جدید این تیم مشخص و تیم برق به مدیریت جدید تحویل داده شده است.
اسماعیل محبی پور اضافه کرد:‌ در نشست هماهنگی علاوه بر سرپرست اداره کل ورزش و جوانان  استان فارس، نماینده شرکت برق منطقه ای فارس هم حضور داشت از آنجا که نام این تیم برق است مقرر شد مسیری طی کنیم تا از پشتیبانی های مجموعه دولتی برق استفاده شود و ورزشگاه این باشگاه با همکاری شهرداری شیراز  دوباره احیا شود.
با اعلام احیا شدن تیم برق شیراز موجی از شادی در دل هواداران این تیم ریشه دار به وجود آمد تا انها با واگذاری کارشناسی دقیق تر دوباره شاهد حضور تیم برق شیراز در سطح اول فوتبال کشور و حتی  شاهد حضور دوباره تیم محبوبشان در جام باشگاه های آسیا باشند.
روز پنجشنبه ۵ خرداد ماه در باشگاه برق شیراز شور و هیجانی بر پا شد و  با حضور پر شور پیشکسوتانٰ، مسئولان وزارت نیرو و برق منطقه ای فارس با دیداری بین دو تیم پیشکسوتان برق و کارکنان شرکت برق منطقه ای فارس توپ این باشگاه قدیمی به چرخش در آمد و درهای ورزشگاه باز شد.

توپ برق ۷۶ ساله شیراز به چرخش در آمد 
 مدیر عامل برق منطقه ای : فرایند معیوب گذشته تکرار نخواهد شد 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس در حاشیه  بازگشایی مجموعه ورزشی برق شیراز در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد اتفاق بسیار میمون، مبارک و شیرینی با  احیا شدن مجدد برق شیراز هستیمٰ، تیمی که  ۷۶ سال مایه افتخارات زیادی بود و از این تیم بازیکنان بسیاری  به تیم ملی راه پیدا کردند، اکنون شاهد حضور پیشکسوتان و ملی پوشان اسبق هستیم.
یدالله حقیقی ادامه داد: با وقاق و همدلی که بین ارکان استان اهم از نمایندگان مجلس، استاندارفارس، شهرداری و اداره کار ایجاد شد،این اتفاق رخ داد و امیدوارم استمرار داشته باشد و شاهد حضور پررنگ تیم مقتدر برق شیراز در عرصه های مختلف ورزش کشور باشیم.
وی اضافه کرد: مجموعه ورزشی این باشگاه که دارای سالن های مختلف، زمین چمن  استخرسرپوشیده و ..است امیدواریم با مدیریت جدید تیم برق بتوانیم شاهد حضور جوانان و ورزشکاران باشیم که  رشد و ترقی ورزش را به دنبال داشته باشد.
حقیقی بیان داشت: مجموعه ورزشی برق شیراز متعلق به شرکت برق منطقه ای فارس است و به زودی مدیریت جدید در این مجموعه که بخش خصوصی است مشغول به کارخواهدشد و فرایند معیوب گذشته دیگر تکرار نخواهد شد و با مدیریت جدید که مورد حمایت دستگاه های نظارتی و مسئولان ارشد استان است،شاهد ارتقای مجموعه باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در حاشیه بازگشایی این باشگاه هم گفت:امروز پنجشنبه پنجم خرداد، روز خوبی برای ورزش فارس به ویژه فوتبال است، امیدوارم این مسئله مهم به کام مردم شیرین شود.
اسماعیل محبی پور ادامه داد: همانگونه که اطلاع دارید باشگاه برق یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین باشگاه های استان فارس و حتی کشور است که در جهت نشاط و شادمانی جامعه به خصوص نزد جوانان و نوجوانان بسیار تاثیر گذار است و نمی توان آن چشم پوشی کرد.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان فارس اضافه کرد:  اراده مجموعه دولت و در راس آن استاندار فارس این بود که تلاش شود این باشگاه احیا و به نقطه اوج برسد و با محوریت شرکت برق منطقه ای فارس مسیر حرکتی خورا طی کند و امیدواریم تیم های برق، فجر شهید سپاسی و قشقایی شیراز فضای نشاط و رقابت سالم را به نتیجه برسانند تا جوانان و نوجوانان بهره مندشوند وامروز طلوع جدید باشگاه برق شیراز خواهد بود.

توپ برق ۷۶ ساله شیراز به چرخش در آمد 
 معاون سیاسی امنیتی : مشکل اساسی فوتبال فارس مدیریت است  

این مقام مسئول با اظهار اینکه هدف مجموعه دولت پشیتبانی  از تیم برق شیراز بوده است ٰ‌گفت :‌ فضای مثبت و رو به جلو آغاز شده است واینکه مالک جدید بخواهد در چه رده ای از مسابقات فوتبال شرکت کند آنها باید پاسخگو باشند.
محبی پور با اشاره قانون عدم کمک های دولتی به تیم های حرفه ای تاکید کرد:‌ به  موجب تبصره بند «ب» ماده ۱۳ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۸۸ پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل به ورزش حرفه‌ای ممنوع شده است و از همه مهمتر در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی مصوب سال ۱۳۹۴، مفاد تبصره مذکور عینا و با شدت بیشتری مورد تنفیذ قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: دو مشکل اساسی باشگاه های فارس دارند ابتدا اینکه انها نباید متکی به بودجه های دولتی باشند زیرا محدودیت دارد و دوم اینکه فوتبال فارس مشکل مدیریتی دارد و اجازه نخواهیم داد باشگاه برق متکی به دولت باشد اما همچنان پشتیبان خواهیم بود و از بعد معنوی همین هم افزایی دولت با دستگاه هاست که امروز دوباره شاهد احیا باشگاه با قدمت برق شیراز هستیم.

همچنین در حاشیه این مراسم مدیرعامل و بازیکن اسبق برق شیراز در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، گفت: ورزش فارس با تیم  برق شیرازدر داخل و خارج کشورشناخته شده است که متاسفانه چند سالی است که دچار نوسان شده است.
خلیل صالحی ادامه داد: اینکه امروز دوباره این باشگاه پرافتخار احیا شده است این خواسته پیشکسوتان و علاقه مندان به این تیم مردمی است که جای تقدیر دارد.

توپ برق ۷۶ ساله شیراز به چرخش در آمد 
 صالحی : ورزش فارس با تیم برق شیراز شناخته شده است 

وی تاکید کرد:‌ باید دید چه کسانی و با چه تجربیاتی قرار است این باشگاه را سرپا کنند زیرا کارهای بزرگ باید به ادم های بزرگ سپرده شود اما اگر این کار بزرگ به افراد کوچک داده شود اطمینان داشته باشید از بین می رود.
وی با بیان اینکه این کار باید طی چند سال گذشته انجام می شد، افزود : مسئولان استان و ورزش باید زودتر وارد این قضیه مهم می شدند و حال اینکه مسئولان استان  آستین همت را بالا را زده اند تا این تیم دوباره به گذشته پرافتخارش باز گرددخبر خوبی برای علاقه مندان این تیم است.
صالحی بیان داشت: اگر نگاهی به تاریخ این باشگاه داشته باشیم می بینیم با کمترین امکانات مالی و جانبی بهترین نتایج گرفته است، امیدواریم  مسئولان  هم مانند استان های دیگر کمک کنند تا دیگر تجربه تلخ گذشته تکرار نشود.
وی گفت :‌برق دهه ۷۰ بهترین نتایج را گرفته است  که این مر موجب شادی و نشاط در جامعه و در نزد جوانان شد و ناهنجاری اجتماعی هم از بین رفت.

کاپیتان اسبق برق شیراز و پیشکسوت فوتبال فارس هم به خبرنگار ایرنا گفت:  امروز روز خوبی برای ماستٰ،  روزی به یاد ماندنی برای برق که یک نهال تنومند بود و آن را بریدند.
غلامحسین پیروانی ادامه داد:‌ در فوتبال ایران هیچ تیمی حرفه ای نیست و از بودجه های دولتی استفاده می کنند اما تنها تیمی که لطمه خورد آن هم تیم با افتخار برق شیراز بود.
وی گفت : زمانی که خلیل صالحی مدیر عامل این باشگاه بود قهرمان و نایب قهرمان ایران شدیم و در جام باشگاه های آسیا شرکت کردیم اما اگر افراد خدا ترس و عاشق، نه کاسب بر مسند باشگاه برق قرار گیرند می توانیم شاهد اوج گیری آن باشیم با این حال از مسئولان استان تشکر داریم که شرایطی فراهم کردند تا دوباره پیشکسوتان این باشگاه به یاد دوران گذشته فوتبال بازی کنند.
مسئول ورزش شرکت برق منطقه ای فارس هم گفت:‌ برق را متعلق به خودمان می دانیم برای همین هم با همت مسولان استان بفکراحیا دو باره این باشگاه بزرگ افتادیم.
محمد امین شرقی ادامه داد:‌ اذعان داریم در واگذاری گذشته تجربه خوبی کسب نکردیم و باید مواظب باشیم که دیگر تکرار نشود و اینکه تشخیص داده شود چه فردی شایستگی مدیریت این باشگاه را دارد بر عهده اداره کل ورزش و جوانان است و شرکت برق منطقه ای فارس هم با طی کردن مراحل قانونی با سرمایه گذار جدید قرار داد خواهد بست.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس هم در این مراسم گفت:‌ طرح تعاونی تولیدی با سهامدار شدن مردم را به صحن مجلس برده ایم که استان ها بتوانند از آن بهره مند شوند اما اگر این طرح به تصویب نرسد مانند استان های خوزستان، اصفهان و …باز هم از ظرفیت های استان فارس برای کارهای فرهنگی و ورزشی استفاده خواهیم کرد.
جعفر قادری ادامه داد: امروز شاهد راه افتادن بسیاری کارخانه ها در فارس هستیم و از این ظرفیت برای حامی(اسپانسر) ورزش استفاده خواهیم کرد تا شاهد حضور تیم های مختلف ورزشی فارس در لیگ های کشور باشیم.

توپ برق ۷۶ ساله شیراز به چرخش در آمد 
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید