خاطره بازی

ستاره های پرسپولیسی

ناصر محمدخانی یکی از بهترین مهاجمان تاریخ باشگاه پرسپولیس و ایران است، او قبل از حضور در پرسپولیس در تیم بازیکن ساز بانک ملی بود

بی تردید ناصر محمدخانی در دهه ۶۰ یکی از بهترین بازیکنان تاریخ باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شد که شماره هشت تاریخی پرسپولیس را به تن می‌کرد. سالها بعد از او مجتبی محرمی، مرتضی کرمانی مقدم، علی کریمی‌و مهدی هاشمی‌نسب هم به این پیراهن اعتبار بخشیدند و جایگاه این شماره را در حد شماره ۷ تاریخی پروین بالا بردند.

محمدخانی که متولد سال ۱۳۳۶ تهران است وی قبل از حضور در بانک ملی و تیم رویایی آن سالها با سرمربیگری نایب روئین دل، چند سالی در راه آهن بود و از سال ۶۱ به پرسپولیس پیوست و در دو مقطع زمانی ۱۰ سال در پرسپولیس آقایی کرد.

ناصر در سال ۱۳۶۰ و در جام باشگاه‌‌‌های تهران با بانک ملی بعد از همای قهرمان و پرسپولیس نایب قهرمان به مقام سومی‌رسید تا با تفاضل گل بهتر بالاتر از استقلال در رده چهارم قرار گیرد.

درخشش خیره کننده ناصر محمدخانی در رقابت‌‌‌های باشگاه‌‌‌های تهران در سال ۶۰ باعث شد تا بعد از خاتمه رقابت‌‌‌های آن سال، علی پروین دست روی او بگذارد و آقای گل تهران را به پرسپولیس بیاورد.

عکس| ستاره بزرگ پرسپولیس در تیم رقیب

بانک ملی در آن سال ۲۱ گل زد که ۱۱ گل آن را محمدخانی زد.

در تصویر نام محمدخانی  در فهرست بازیکنان تیم بانک ملی دیده می‌شود که ۴۰ سال قبل و در روز ۲۲ مرداد سال ۶۰ در دیدار دو تیم پرسپولیس و بانک ملی که با نتیجه پرگل سه بر سه به اتمام رسید حضور داشت و موفق به گلزنی نشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید