خاطره بازی(سیروس دین محمدی و هت تریکش)

تیم ملی ایران در ۱۷ مرداد ۱۳۸۰ در یک بازی دوستانه در قالب جام ال‌جی به مصاف عمان رفت و موفق شد پنج بر دو حریف خود را شکست دهد.

این بازی اولین حضور میروسلاو بلاژویچ روی نیمکت ورزشگاه آزادی هم بود. البته او قبل از آن در یک بازی تشریفاتی تیم ملی ایران را مقابل تیم منتخب صنعت و معدن در تیرماه سال ۸۰ هدایت کرده بود. اما بازی با عمان اولین بازی ملی بود که او در ورزشگاه آزادی هدایت تیم ملی را در دست داشت.

 تا قبل از آن تیم ملی با هدایت بلاژویچ در چهار بازی مقابل تیم‌های کره‌جنوبی، کانادا، بوسنی و هرزگوین و قطر در خارج از ایران به میدان رفته بود و سه باخت و یک تساوی کسب کرده بود. بدین ترتیب پیروزی مقابل عمان اولین برد بلاژویچ با تیم ملی نیز بود.

سیروس دین محمدی با پیراهن شماره ۹ تیم ملی در سال ۱۳۸۰. بلاژویچ اعتقاد داشت که باید سه بازیکن چپ پا در ترکیب ۱۱ نفره خود داشته باشد و به همین دلیل دین‌محمدی یکی از چهره‌های محبوب این مربی بود که از او با لقب مارادونای تیمش یاد می‌کرد. دین محمدی با زدن سه گل در بازی با عمان، جای ثابتی برای خود در تیم بلاژ به دست آورد.

در این بازی سیروس دین محمدی با زدن سه گل تنها هت‌تریک دوران بازی خود را به ثبت رساند. او زننده گل‌های دوم و سوم و چهارم ایران بود. گل‌های دیگر ایران در این بازی را یحیی گل محمدی و علی دایی به ثمر رساندند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید